ycipk-1nx4xt
ycipk-1nx4xt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

8 ofiar śmiertelnych, 274 osoby ranne w zamieszkach w Ekwadorze

8 osób poniosło śmierć, a 274 zostały ranne w czwartek w Ekwadorze podczas buntu policjantów i operacji odbicia prezydenta Rafaela Correi ze szpitala - podała w sobotę agencja AFP, powołując się na ekwadorskie ministerstwo zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1nx4xt

Dwie osoby, które zginęły to policjanci, a sześć - cywile. W Quito, stolicy kraju, śmierć poniosły trzy osoby, a w Guayaquil, drugim co do wielkości mieście Ekwadoru - 5.

W czwartek około dwóch tysięcy policjantów protestowało przeciwko cięciom budżetowym. Zaatakowali budynki rządowe, zmuszając prezydenta do ucieczki do szpitala.

Zbuntowani stróże porządku więzili Correę w szpitalu przez 11 godzin. Ma zoperowane przez lekarzy kolano, ponieważ zwichnął je, gdy uciekał z członkami swej osobistej ochrony przed policją. Zaatakowała go granatami łzawiącymi i armatką wodną, gdy próbował przemawiać do zbuntowanych.

ycipk-1nx4xt

O niepowodzeniu próby zamachu stanu przesądziła lojalność, jaką zachowali wobec konstytucyjnego prezydenta Ekwadoru dowódcy sił zbrojnych, oraz natychmiastowe poparcie OPA, prezydentów państw Ameryki Łacińskiej i Unii Europejskiej.

Ekwadorska policja zmilitaryzowana jako powód buntu podała uchwaloną w środę przez parlament ustawę, która odbiera policji niektóre przywileje finansowe oraz wydłuża staż potrzebny do uzyskania awansu służbowego.

Correa uważa, że za buntownikami stoi jego główny przeciwnik, były prezydent Lucio Gutierrez.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1nx4xt

ycipk-1nx4xt
ycipk-1nx4xt