Trwa ładowanie...

7. finał "Dwie Godziny dla Rodziny". Skończymy pracę 2h wcześniej

Pracodawcy z Polski i po raz pierwszy także z innych krajów takich jak Niemcy czy Czechy przekażą 15 maja symboliczne dwie godziny na rzecz spędzenia czasu z rodziną. Setki tysięcy pracowników w Polsce i poza jej granicami tego dnia skończą pracę dwie godziny wcześniej.

7. finał "Dwie Godziny dla Rodziny". Skończymy pracę 2h wcześniejŹródło: Fundacja Humanites, fot: Fundacja Humanites
d3126vs
d3126vs

Do tej pory udział w akcji potwierdziło ponad 500 firm – polskich i międzynarodowych korporacji. Motywem przewodnim tegorocznej akcji są „Gry i zabawy pokoleniowe”.

– Biznes to nie tylko transakcje, to przede wszystkim trwałe relacje – mówi Zofia Dzik, Prezes Zarządu Fundacji Humanites. - Niestety, w ostatnich latach to mocno zaniedbana filozofia na skutek coraz bardziej krótkoterminowego horyzontu działania firm - tłumaczy.

Skrócenie przez pracodawcę czasu pracy o dwie godziny to wyraz zrozumienia przez pracodawców dla pracowników będących: ojcem/matką, synem/córką, babcią/dziadkiem. W tym roku swój udział w polskiej akcji potwierdziły także firmy spoza Polski, m.in.: z Niemiec, Czech, Finlandii, Bułgarii i Litwy.

Fundacja Humanites
Źródło: Fundacja Humanites, fot: Fundacja Humanites

– Mamy ogromną szansę rozwinąć międzynarodową akcję społeczną, która na całym świecie będzie inspirowała do świadomego tworzenia relacji i dbałości o nie – mówi Amanda Szeligowska, koordynator akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”. - Zazwyczaj inicjatywy CSR przychodzą do nas z krajów zachodnich. W przypadku akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” dobry przykład z Polski idzie w świat - ocenia.

Zobacz także: Tragedia w kopalni Zofiówka. W Jastrzębiu-Zdroju ogłoszą żałobę

Międzynarodowy Dzień Rodzin przypada na 15 maja. Został ustanowiony w 1993 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Fundacja Humanites swoją akcją „Dwie Godziny dla Rodziny” zainicjowała ogólnopolskie obchody i przyczyniła się do rozpropagowania tego święta, a teraz akcja staje się międzynarodową kampanią na rzecz pogłębiania relacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: 2godzinydlarodziny.pl / WP

d3126vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3126vs
Więcej tematów