Trwa ładowanie...
d24wypm

7. finał "Dwie Godziny dla Rodziny". Skończymy pracę 2h wcześniej

Pracodawcy z Polski i po raz pierwszy także z innych krajów takich jak Niemcy czy Czechy przekażą 15 maja symboliczne dwie godziny na rzecz spędzenia czasu z rodziną. Setki tysięcy pracowników w Polsce i poza jej granicami tego dnia skończą pracę dwie godziny wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowy Dzień Rodzin przypada na 15 maja
Międzynarodowy Dzień Rodzin przypada na 15 maja (Fundacja Humanites, Fot: Fundacja Humanites)
d24wypm

Do tej pory udział w akcji potwierdziło ponad 500 firm – polskich i międzynarodowych korporacji. Motywem przewodnim tegorocznej akcji są „Gry i zabawy pokoleniowe”.

– Biznes to nie tylko transakcje, to przede wszystkim trwałe relacje – mówi Zofia Dzik, Prezes Zarządu Fundacji Humanites. - Niestety, w ostatnich latach to mocno zaniedbana filozofia na skutek coraz bardziej krótkoterminowego horyzontu działania firm - tłumaczy.

d24wypm

Skrócenie przez pracodawcę czasu pracy o dwie godziny to wyraz zrozumienia przez pracodawców dla pracowników będących: ojcem/matką, synem/córką, babcią/dziadkiem. W tym roku swój udział w polskiej akcji potwierdziły także firmy spoza Polski, m.in.: z Niemiec, Czech, Finlandii, Bułgarii i Litwy.

    Fundacja Humanites
(Fundacja Humanites, Fot: Fundacja Humanites)

– Mamy ogromną szansę rozwinąć międzynarodową akcję społeczną, która na całym świecie będzie inspirowała do świadomego tworzenia relacji i dbałości o nie – mówi Amanda Szeligowska, koordynator akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”. - Zazwyczaj inicjatywy CSR przychodzą do nas z krajów zachodnich. W przypadku akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” dobry przykład z Polski idzie w świat - ocenia.

Zobacz także: Tragedia w kopalni Zofiówka. W Jastrzębiu-Zdroju ogłoszą żałobę

Międzynarodowy Dzień Rodzin przypada na 15 maja. Został ustanowiony w 1993 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Fundacja Humanites swoją akcją „Dwie Godziny dla Rodziny” zainicjowała ogólnopolskie obchody i przyczyniła się do rozpropagowania tego święta, a teraz akcja staje się międzynarodową kampanią na rzecz pogłębiania relacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: 2godzinydlarodziny.pl / WP

d24wypm

Podziel się opinią

Share
d24wypm
d24wypm