Trwa ładowanie...

600 osób straci pracę w Airbus Helicopters, bo Polska "woli Amerykę od Europy"?

• Francuski producent śmigłowców Airbus Helicopters ogłosił, że do roku 2018 firma zmniejszy zatrudnienie o blisko 600 pracowników
• Według mediów przyczyną zwolnień jest brak zamówień oraz rezygnacja Polski z zakupu 50 maszyn bojowych
• W Airbus Helicopters uderzył również czteromiesięczny zakaz lotów śmigłowca Super Puma, wprowadzony po śmiertelnym wypadku w Norwegii
• Radio France Info podało, że Polska przerwała negocjacje w sprawie zakupu Caracali, ponieważ "woli Amerykę od Europy"

Share
600 osób straci pracę w Airbus Helicopters, bo Polska "woli Amerykę od Europy"?
Źródło: PAP, Fot: GEORGES GOBET
d1pu66s

Służby prasowe Airbus Helicopters poinformowały, że finalizacja polskiego kontraktu byłaby dobrą nowiną wobec trudnej sytuacji na rynku. Rzeczniczka producenta zwróciła jednak uwagę, że restrukturyzacja rozpoczęła się już w roku 2014, a teraz trzeba ją kontynuować.

Przedsiębiorstwo zatrudniające 9,2 tysiąca osób (8,5 tys. w Marignane pod Marsylią, a resztę w regionie paryskim) zapewnia, że nikt nie zostanie zmuszony do odejścia z pracy. Redukcje zrealizowane zostaną przez dobrowolne rezygnacje.

Przedstawiciel związków zawodowych Airbus Helicopters powiedział w radiu, że zwolnienie pięciu procent pracowników to szok, chociaż nie niespodzianka, bo ze względu na sytuację na rynku oraz rezygnację Polski z zakupu Caracali spodziewano się redukcji zatrudnienia. Wyraził przy tym wątpliwość, czy uda się znaleźć 582 ochotników do odejścia z zakładów Airbusa.

d1pu66s

Podziel się opinią

Share
d1pu66s
d1pu66s
Więcej tematów