Trwa ładowanie...
d2m0o6a
Policja

60-latek z Lublina zadzwonił do Kancelarii Prezydenta RP i groził zamachem na rządowe budynki

60-letni mieszkaniec Lublina zadzwonił do kancelarii Bronisława Komorowskiego i groził zamachem na budynki kancelarii prezydenta oraz sejmu - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
60-latek z Lublina zadzwonił do Kancelarii Prezydenta RP i groził zamachem na rządowe budynki
(Policja.pl, Fot: KWP w Lublinie)
d2m0o6a

Do zdarzenie doszło wczoraj około godz. 16.00. W kancelarii prezydenta odebrano telefon. Mężczyzna, który dzwonił, przedstawił się, jako mieszkaniec Lublina. Powiedział, że niebawem wysadzi budynki sejmu i kancelarii prezydenta. I się rozłączył.

Policjanci z Lublina zostali poderwani na nogi. Szybko ustalili adres mężczyzny. Kiedy przyjechali na miejsce, drzwi otworzył im 60-latni Henryk W. Mężczyzna potwierdził, że to on dzwonił do kancelarii prezydenta. Jak opisują policjanci: "był spokojny i opanowany. Jednak ciągle powtarzał, że podłoży bombę pod budynki rządowe".

Henryk W. znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.
**R Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania mieszkania 60-latka kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli nielegalną jednostkę broni gazowej, kilkanaście sztuk amunicji hukowej i petard.

Jutro mężczyznę czeka przesłuchanie u prokuratora, który podejmie decyzję o jego dalszym losie.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

d2m0o6a

Podziel się opinią

Share
d2m0o6a
d2m0o6a
Więcej tematów