60 dżihadystów przebywa w Niemczech. Rozpoznali ich Syryjczycy

- Martwi nas, że w Niemczech przebywają tak brutalni ludzie - powiedział "Spieglowi" przedstawiciel niemieckich służb po tym, jak okazał się, że w Niemczech przebywa ok. 60 byłych bojowników związanej niegdyś z Al-Kaidą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ok. 60 byłych bojowników związanych z Al-Kaidą przebywa na terenie Niemiec
Ok. 60 byłych bojowników związanych z Al-Kaidą przebywa na terenie Niemiec (East News)
WP

W sobotę "Der Spiegel" napisał o ok. 60 byłych bojowników związanej niegdyś z Al-Kaidą, grupy znanej jako Front al-Nusra, a obecnie Dżabhat Fatah al-Szam, którym udało się przedrzeć do Niemiec szlakiem bałkańskim. W Niemczech rozpoznali ich Syryjczycy, świadkowie zbrodni popełnionych przez dżihadystów.

- Oczywiście martwi nas, że w Niemczech przebywają tak brutalni ludzie - powiedział "Spieglowi" przedstawiciel niemieckich służb i dodał, że celem dżihadystów z Frontu al-Nusra była walka z syryjskim rządem, a nie zamachy w Europie.

Według "Spiegla" w Niemczech toczą się postępowania wobec 25 bojowników, a około 30 innych, prawdopodobnie przebywających w Niemczech, jest poszukiwanych.

WP

W Federalnym Urzędzie Ochrony Konstytucji, niemieckim kontrwywiadzie, powstał zespół zajmujący się poszukiwaniem byłych bojowników Frontu al-Nusra. Władze Niemiec nie wykluczają, że może ich być więcej, niż dotychczas przyjmowano.

Polub WP Wiadomości
WP
WP