Trwa ładowanie...
d1mni42
d1mni42

500 zł jednak nie tylko na drugie dziecko? Kempa: prezes wie, co mówi

- Po roku ocenimy skutki funkcjonowania ustawy w sprawie programu 500+. Po tej ocenie będzie można też podjąć korektę pozytywną tego projektu - powiedziała w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazwyo Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jarosław Kaczyński zapowiedział kilka dni temu, że być może grupa rodzin uprawnionych do otrzymywania 500 zł na dziecko zostanie z czasem rozszerzona. - Słusznie o tym mówi, bo zna ustawę - wyjaśniła Kempa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mni42

Kempa stwierdziła, że program 500+ jest bardzo dużym sukcesem rządu PiS w pierwszych stu dniach jego funkcjonowania.

Prowadzący program Michał Kobosko przywołał wyniki sondażu pracowni IBRiS dla WP, w którym większość ankietowanych źle oceniła działanie rządu Beaty Szydło. - Jeżeli zsumujemy odpowiedzi "zdecydowanie dobrze" i "raczej dobrze", to wynik jest w mojej ocenie dobry. Dużo w nas pokory. Dużo jeszcze przed nami - to jest pierwsze 100 dni. (...) Pani premier będzie rozmawiać z wyborcami, bo przed nimi trzeba zdać relacje z tych 100 dni - to odbędzie się w piątek. Myślę, że bardzo pozytywnie państwa zaskoczymy - zapowiedziała szefowa KPRM.

d1mni42

Dodała, że gdyby opozycja była konstruktywna "to byłoby zdecydowanie lepiej". - W ciągu tych 100 dni opozycja robiła wszystko, żeby skarżyć na Polskę poza granicami kraju. To nas bardzo absorbowało - mówiła.

Kobosko pytał również o to, kiedy wejdzie zapowiadany przez PiS podatek handlowy - Jak wiemy, ustawy podatkowe wejść mogą w życie od następnego roku budżetowego. Podobnie jest z kwestią kwoty wolnej od podatku, która już jest w Sejmie - odpowiedziała Kempa.

d1mni42

Podziel się opinią

Share
d1mni42
d1mni42
Więcej tematów