Trwa ładowanie...
d31jaxw

500 Plus na pierwsze dziecko online. Gdzie złożyć wniosek? Komu przysługuje świadczenie?

500 Plus na pierwsze dziecko od 1 lipca 2019 roku przysługuje każdej rodzinie. Niezależnie od dochodu na członka rodziny. Wniosek o 500 Plus można już składać online. Gdzie można złożyć wniosek? Kiedy wypłata 500 Plus?
Share
500 Plus na pierwsze dziecko. Ruszył system przyjmowania wniosków
500 Plus na pierwsze dziecko. Ruszył system przyjmowania wnioskówŹródło: PAP
d31jaxw

500 Plus na pierwsze dziecko – kto dostanie

500 Plus na pierwsze dziecko od 1 lipca 2019 roku przysługuje wszystkim rodzinom. Dotychczas rodzina musiała spełnić określone kryterium dochodowe. Teraz wsparcie otrzymają wszystkie rodziny.

Oprócz rodziców i prawnych opiekunów 500 Plus otrzymają również rodzinne domy dziecka, zastępcze placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego oraz rodziny zastępcze, placówki opiekuńczo-wychowawcze typu socjalizacyjnego, interwencyjnego i specjalistyczno-terapeutycznego, regionalne placówki opiekuńczo-terapeutyczne oraz interwencyjne ośrodki preadopcyjne.

d31jaxw

500 Plus – gdzie wypełnić wniosek online

Wniosek online, dzięki któremu możemy uzyskać zasiłek 500 Plus, można składać na trzy sposoby:

  • Bankowość internetowa – złożenie wniosku online w bankowości internetowej jest jednym z najszybszych sposobów. Wystarczy zalogować się do konta internetowego i wypełnić wniosek o 500 Plus znajdujący się we właściwej zakładce.
  • PUE ZUS – drugim sposobem na wypełnienie wniosku o 500 Plus online jest zalogowanie się do serwisu za pomocą założonego konta lub profilu zaufanego. Następnie można wypełnić wniosek i przesłać go do urzędu.
  • Empatia – ostatnim sposobem na wypełnienie wniosku o 500 Plus online jest bankowość internetowa. Żeby przesłać dokumenty za pośrednictwem tej platformy, trzeba posiadać profil zaufany.

500 Plus – kiedy wypłata

Wnioski o 500 Plus online można wysyłać od 1 lipca. 1 sierpnia urzędy zaczną przyjmowanie tradycyjnych wniosków w formie papierowej.

d31jaxw

Kiedy będą wypłacane środki z 500 Plus? Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Za wypłacanie 500 Plus odpowiedzialne są samorządy i to od nich zależy, kiedy pieniądze trafią na konta wnioskodawców.

Wiadomo jednak, że wszystkie osoby, które złożą wniosek w dniach 1 lipca – 30 września otrzymają świadczenie (z wyrównaniem do lipca) najpóźniej 31 października.

Osoby, które złożą wniosek po 30 września, będą otrzymywać świadczenie z wyrównaniem do miesiąca, w którym złożyły wniosek.

d31jaxw

Podziel się opinią

Share
d31jaxw
d31jaxw
Więcej tematów