Polska33. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie

33. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie

W Łagowie rozpoczyna się Lubuskie Lato Filmowe - najstarszy festiwal filmowy w Polsce. Na jego 33. edycję zjechali filmowcy z kilkunastu krajów Europy. W tym roku festiwal przebiega pod hasłem "Świat się zmienia - kino czasu globalizacji".

W ramach festiwalu będzie można obejrzeć filmy m.in. z Niemiec, Austrii, Ukrainy, Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Polskie kino reprezentować będą: "Edi" Piotra Trzaskalskiego, "Anioł w Krakowie" Artura Więcka oraz "Moje pieczone kurczaki" Iwony Siekierzyńskiej. Będzie też spora reprezentacja kinematografii bałkańskiej, która jest praktycznie nieznana w Europie.

Hasło festiwalu: "Świat się zmienia - kino czasu globalizacji" będzie też tematem referatów wygłoszonych przez przedstawicieli krajów, których filmy biorą udział w festiwalu.

Pokazom filmów, które walczyć będą o Złote, Srebrne i Brązowe Grona, towarzyszyć będą warsztaty dla młodych filmowców oraz dyskusje twórców i krytyków filmowych z widzami. Gościem festiwalu będzie m.in. Piotr Trzaskalski.

Po raz drugi w długiej historii festiwalu rozdane zostaną również "Grona" w kategorii filmu telewizyjnego. Walczyć o nie będzie sześć obrazów.

Festiwal zakończy się 29 czerwca, a nagrody zostaną rozdane dzień wcześniej.

Festiwal Lubuskie Lato Filmowe - Łagów narodził się w 1969 roku. Od roku 1990 jest festiwalem międzynarodowym, nastawionym na prezentację kina krajów postkomunistycznych.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)