Trwa ładowanie...
28-03-2012 16:13

33-letnia Pakistanka oblana przez męża kwasem popełniła samobójstwo

Po przejściu 39 operacji rekonstrukcji twarzy i 12 latach zabiegania o sprawiedliwość, Pakistanka, którą mąż oblał kwasem, popełniła samobójstwo. 33 latka wyskoczyła z szóstego piętra swojego mieszkania w Rzymie. Przed śmiercią napisała list, w którym wyjaśniła, dlaczego targnęła się na własne życie.

33-letnia Pakistanka oblana przez męża kwasem popełniła samobójstwoŹródło: YouTube
d235qiz
d235qiz

Kobieta zdecydowała się na ostateczny krok z powodu "prawnego ignorowania okrucieństwa i braku wrażliwości pakistańskich władz".

Fakhra Younus była pakistańską prostytutką z Karaczi. Gdy poznała Bilala Khara, syna byłego gubernatora prowincji Pendżab, myślała, że złapała Boga za nogi. Para wzięła ślub w 1997 roku. Niedługo po tym, Khar zaczął bić swoją żonę. Kobieta przez trzy lata była upokarzana, a gdy spróbowała odejść, mąż oblał ją kwasem.

Zobacz również film: Nie wydali córki za mąż, zostali oblani kwasem

Dzięki mediom, które nagłośniły sprawę, Fakhrą zainteresował się włoski rząd i dał jej schronienie w Rzymie, gdzie spędziła ostatnie 12 lat.

Bilal Khar nigdy nie został skazany za okaleczenie swojej małżonki.

d235qiz

Pakistan nie jest jedyny

Okaleczenie kwasem jest w Pakistanie tak częste, że w kraju powstała organizacja - Acid Survivors Foundation (ASF). Od 2006 roku naliczyła co najmniej 520 podobnych przypadków karania kobiet przez upokorzonych odrzuceniem ich zalotów mężczyzn. Według amerykańskiego "Newsweeka" w samym tylko 2010 roku ponad 800 kobiet zostało zamordowanych, by ich krwią zmyć plamy na honorze męskiej części rodziny. Najczęściej plamy te pojawiają się, gdy dziewczyna pada ofiarą gwałtu.

Zobacz zdjęcia: Poparzeni kwasem - ofiary potwornej zemsty

Pakistan nie jest jedynym krajem, w którym dochodzi do okaleczeń kwasem. W zeszłym roku świat obiegła historia Iranki Ameneh Bahrami, która w 2007 została oblana przez Majida Movahediego. Sąd skazał oprawcę na umieszczenie w mu oczach żrącego kwasu.

Sąd orzekał w imię zasady "oko za oko", która jest zgodna z islamskim prawem. Sprawca miał zostać oszpecony w ten sam sposób, w jaki oszpecił kobietę. Ameneh Bahrami miała osobiście wlać po 20 kropel żrącej substancji do jego oczu. Jednak słuchając błagań Movahadiego, postanowiła mu przebaczyć.

d235qiz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d235qiz
Więcej tematów