Trwa ładowanie...
d3xb8u3
lublin

33-latek oskarżony o napaść i pobicie Tunezyjczyka w Lublinie

Lubelska prokuratura oskarżyła 33-letniego mężczyznę o napaść na obywatela Tunezji i publiczne znieważenie go z powodu przynależności rasowej. Włodzimierzowi P. grozi do 5 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
33-latek oskarżony o napaść i pobicie Tunezyjczyka w Lublinie
(Policja)
d3xb8u3

Do zdarzenia doszło 11 listopada 2016 r. w Lublinie. Tunezyjczyk wraz ze znajomym przyszli do pubu w centrum miasta, aby obejrzeć mecz. Tuż po wejściu został zaatakowany przez Włodzimierza P. 33-latek najpierw wulgarnie zwyzywał obcokrajowca, a następnie dwa razy uderzył go pięścią w żebra. Napastnik odpuścił, gdy przyjechała taksówka, na którą czekał.

Jak poinformowała rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Agnieszka Kępka, Tunezyjczycy sfilmowali zajście telefonami komórkowymi. Nagrania są teraz dowodami w sprawie. Włodzimierz P. przyznał się do słownej agresji i wyzywania obcokrajowca. Twierdzi jednak, że nie pamięta, czy go uderzył. W chwili zajścia mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Według prokuratury, wobec Tunezyjczyka doszło do przemocy i publicznego znieważenia z powodu przynależności rasowej pokrzywdzonego. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.

d3xb8u3

Podziel się opinią

Share

d3xb8u3

d3xb8u3
Więcej tematów