Trwa ładowanie...
d12ja19

33-latek jechał na "podwójnym gazie" bez prawa jazdy

Jaworscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Miał trzy promile alkoholu w organizmie i jechał bez prawa jazdy samochodem, który został zabrany bez zgody prawowitego właściciela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
33-latek jechał na "podwójnym gazie" bez prawa jazdy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d12ja19

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze dostali około godziny 20:00 w czwartek, 28 sierpnia, zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, jadącym po drodze na terenie podjaworskiej gminy Paszowice. Jadąc na miejsce, funkcjonariusze dostrzegli samochód dostawczy marki Opel, którego kierowca na widok radiowozu zaczął wykonywać podejrzane manewry. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że kierujący wycofał się w drogę, z której wcześniej wyjeżdżał i zgasił światła w nadziei, że nie zostanie zauważony.

Policjanci skontrolowali jednak samochód i kierującego, od którego dało się wyczuć silny zapach alkoholu. Mężczyzna, zdaniem funkcjonariuszy, z trudem utrzymywał się na nogach. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 33-letni mieszkaniec Paszowic nie posiada prawa jazdy. Utracił je w 2006 roku za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym i do tamtej pory nie starał się o ponowne wydanie dokumentu.

Dostawczy opel nie posiadał ponadto obowiązkowego ubezpieczenia OC i został przez 33-latka zabrany prawowitemu właścicielowi bez jego wiedzy i zgody.

Badanie wykazało, że zatrzymany mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad trzy promile alkoholu.

W świetle prawa, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym był już w przeszłości karany za podobne przestępstwo, wtedy grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

d12ja19

Podziel się opinią

Share
d12ja19
d12ja19
Więcej tematów