Trwa ładowanie...
d3uhkcg
300+

300+ na wyprawkę szkolną. Ruszył nabór wniosków programu Dobry Start Jak złożyć wniosek?

Od środy 1 lipca można składać drogą elektroniczną wnioski o 300 zł w ramach programu Dobry Start na tzw. wyprawkę szkolną. Jak złożyć wniosek o wyprawkę szkolną 300+?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
300+. Ruszył nabór wniosków programu Dobry Start
300+. Ruszył nabór wniosków programu Dobry Start (Unsplash.com)
d3uhkcg

Wyprawka 300+. Można składać wnioski

Od 1 lipca można już składać wnioski w programie 300+. W jego ramach rządzący przekazują środki, które mają być przeznaczone na wyprawkę szkolną dla uczniów. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Program Dobry Start, zwany "wyprawką plus", zaczął obowiązywać w 2018 r. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na dziecko od 7 do 20 lat uczące się w szkole. Co najważniejsze, w programie 300+ nie ma limitu dochodowego. Wniosek może złożyć każdy rodzic. Świadczenie nie przysługuje na dzieci w przedszkolach lub zerówkach, nie obejmuje też studentów.

d3uhkcg

Program Dobry Start. Jak złożyć wniosek?

Od 1 lipca można to zrobić online przez stronę empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną. Z kolei od sierpnia wnioski w programie "Dobry start" będzie można składać również w formie papierowej. Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu oznaczać będzie, że pieniądze do wnioskodawców trafią najpóźniej 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Program "Dobry start" to kolejny społeczny program rządu Zjednoczonej Prawicy. Docelowo ma on wspomóc rodziców w zakupach szkolnej wyprawki dla uczniów.

d3uhkcg

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uhkcg

Podziel się opinią

Share

d3uhkcg

d3uhkcg
Więcej tematów