Trwa ładowanie...

30% Polaków: korporacje źle traktują pracowników

Dwie trzecie Polaków uważa, że korporacje mogą kreować pozytywne zmiany społeczne ponoszą za nie taką samą odpowiedzialność jak rządy państw - pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie Euro RSCG Sensors. Z drugiej strony ponad 30% ankietowanych jest zdania, że wielkie firmy źle traktują pracowników i nie dzielą się
z nimi odpowiednio zyskami.

30% Polaków: korporacje źle traktują pracownikówŹródło: Jupiterimages
d20dpkt
d20dpkt

Z badania przeprowadzonego przez IMAS International IBRiOS we Wrocławiu na zlecenie Euro RSCG Sensors wynika, że 73% Polaków jest przekonanych o wzroście zysków korporacji w ciągu ostatnich lat. Na tej podstawie dwie trzecie ankietowanych uważa, że wielkie firmy mogą kreować pozytywne zmiany społeczne i ponoszą za nie taką samą odpowiedzialność jak rządy państw. Wśród dziedzin, które wymagają największego zaangażowania korporacji, Polacy wymieniają zdrowie (59% wskazań), środowisko (43%) i edukację (32%).

Jednocześnie 73% badanych czuje się odpowiedzialnych za kupowanie towarów wyprodukowanych przez korporacje, które postępują nieetycznie. 30% respondentów uważa, że wielkie firmy nie respektują odpowiednio praw i potrzeb swoich pracowników i niewystarczająco dzielą się z nimi zyskami. Z kolei co trzeci Polak deklaruje gotowość do zmiany zdania o określonej firmie pod wpływem opinii niezależnych bloggerów lub dyskusji na forach internetowych.

Badanie wizerunku społecznego korporacji zostało zrealizowane przez IMAS International Instytut Badania Rynku i Opinii Społecznej we Wrocławiu na zlecenie agencji PR Euro RSCG Sensors. Ankiety przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 505 osób.

d20dpkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20dpkt
Więcej tematów