Trwa ładowanie...
d2zm3zg

25 lat więzienia za zabójstwo 13-latka

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał we wtorek karę 25 lat więzienia dla 29-letniego Marcina P. za zabójstwo 13-letniego syna leśniczego z Bożegopola Wlk. koło Wejherowa (woj. pomorskie).

d2zm3zg
d2zm3zg

Na pierwszym miejscu trzeba podkreślić, że zbrodnia ta dotknęła dziecko, które powinno być chronione przez społeczeństwo - powiedziała w uzasadnieniu przewodnicząca składu sędziowskiego, Anna Skupna.

Ostatni wyrok dotyczący zabójstwa wydał w lipcu 2001 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku. Skazał on wówczas Marcina P. na 25, a jego przyrodniego brata Zbigniewa W. - na 3 lata więzienia. Wyrok dla tego ostatniego już się uprawomocnił. Zbigniew W. jest już na wolności.

13-letni Dawid Haase został utopiony w nocy z 21 na 22 lutego 1997 r. podczas powrotu ze szkolnej wycieczki do domu. Jego ciało odnaleziono w rowie melioracyjnym. Chłopiec miał ręce skrępowane sznurowadłami.

Motywem zabójstwa był fakt, że 13-latek bronił się przed wykorzystaniem seksualnym przez Marcina P. Ten przestraszył się, że Dawid Haase opowie w okolicy o jego skłonnościach homoseksualnych i zamordował chłopca.(an)

d2zm3zg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zm3zg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj