Trwa ładowanie...
d29ss62
d29ss62

24-latka straciła nogę w wyniku choroby. ZUS zabrał jej rentę, bo "ma przecież dwie ręce do pracy"

24-letniej Ewie Lemankiewicz ze wsi Osowo koło Słupska amputowano nogę z powodu choroby nowotworowej. Jakby tego było mało, straciła również rentę socjalną, bo lekarz uznał, że kobieta do pracy nie potrzebuje dwóch nóg. ZUS stwierdził, że "wystarczą jej dwie ręce".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d29ss62

Ewa Lemankiewicz jest samotną mamą, która w wyniku choroby straciła nogę. To jednak nie koniec tragedii kobiety, bo lekarz uznał, że może ona pracować. - Lekarka stwierdziła, że mam zdrowe ręce, więc nadaję się do pracy i mam się o nią starać. Powiedziała też, że po moim odwołaniu od tej decyzji na pewno dołoży wszelkich starań, żebym renty nie otrzymała - powiedziała Ewa Lemankiewicz.

Kobieta ma jednak olbrzymie problemy ze znalezieniem pracy. - Półtora miesiąca dzwoniłam po różnych zakładach chronionych, ale odpowiedź zawsze była jedna: powinnam mieć rentę i nie nadaję się do pracy - wyjaśniła.

d29ss62

ZUS: lekarz postąpił zgodnie z obowiązującymi przepisami

Słupski odział ZUS nie ma sobie jednak nic do zarzucenia. - Lekarz orzekający zgodnie z zasadami orzecznictwa lekarskiego, orzekł, że ta pani nie jest całkowicie niezdolna do pracy. Dlatego ustało jej prawo do renty socjalnej - tłumaczy Danuta Rosiak, rzeczniczka prasowa ZUS w Słupsku.

W obronie niepełnosprawnej młodej matki stanęła gmina Kępice, w której leży Osowo. Urzędnicy pomogą jej napisać odwołanie. Spór o rentę prawdopodobnie znajdzie swój finał w sądzie.

d29ss62

Podziel się opinią

Share
d29ss62
d29ss62
Więcej tematów