24 godziny dla zdrowia mężczyzny
15 i 16 listopada 2003 (sobota i niedziela) w 11 największych miastach w Polsce odbywa się 24-godzinna inauguracja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pod hasłem "24 godziny dla zdrowia mężczyzny".
Przez 24 godziny non-stop, znani lekarze, aktorzy, prezenterzy telewizyjni i wszyscy ci, którzy biorą udział w tym spotkaniu, rozmawiają o zdrowiu mężczyzn. Inauguracja akcji ma miejsce w warszawskim Traffic Clubie przy ulicy Brackiej, gdzie przez całą dobę, od 12.00 w sobotę do 12.00 w niedzielę, każdy mężczyzna może bezpłatnie zasięgnąć porady lekarza specjalisty oraz porozmawiać ze znanymi gośćmi na tematy związane ze zdrowiem.
Stan zdrowia Polaków nie jest zadowalający. Schorzenia takie, jak miażdżyca, choroba wieńcowa, zawały serca wciąż zbierają coraz większe żniwo. Nie dość, że Polacy nie mówią o swoim zdrowiu, to niechętnie chodzą do lekarza. Rak prostaty czy zaburzenia erekcji są od dawna tematem tabu. Tymczasem zaburzenia erekcji (cierpi na nie w naszym kraju 1,5 miliona mężczyzn) zwykle są jednym z pierwszych objawów sygnalizujących, że mężczyzna ma cukrzycę, miażdżycę lub inną poważną chorobę. Dlatego o zdrowiu warto rozmawiać.
Podczas 24-godzinnego spotkania w Traffic Clubie bezpłatnych porad lekarskich udzielają lekarze kardiolodzy, urolodzy, diabetolodzy, seksuolodzy i psycholodzy. Wszystkie osoby zainteresowane mogą porozmawiać z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem, promowana jest książka "Seks po polsku" autorstwa prof. Zbigniewa Izdebskiego - seksuologa i doradcy rodzinnego. O seksualnym języku Polaków opowiada prof. Jerzy Bralczyk. Wszystko to w miłej atmosferze - podczas wydarzenia odbywają się projekcje filmów o miłości oraz można porozmawiać z aktorami grającymi w lubianych polskich serialach. W czasie 24 godzin spotkania w warszawskim Traffic Clubie żadne pytanie dotyczące zdrowia mężczyzny nie pozostanie bez odpowiedzi.
Oprócz warszawskiego Traffic Clubu, dodatkowo w największych miastach w Polsce na 24 godziny otwarto gabinety lekarskie, gdzie bezpłatnych porad udzielają lekarze specjaliści. Chętni mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji lekarskich w: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie oraz Szczecinie.