Trwa ładowanie...

24. Finał WOŚP: zebrano 72 mln 696 tys. 501 zł

• Podczas 24. Finału WOŚP zebrano 72 mln 696 tys. 501 zł
• W dniu Finału udało się zebrać 44 mln 047 tys. 594 zł
• W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł
• WOŚP kwestowała na rzecz urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

Share
24. Finał WOŚP: zebrano 72 mln 696 tys. 501 zł
Źródło: Eastnews, Fot: Mateusz Jagielski
dwg65tx

Ponad 72 mln 696 tys. 501 zł zebrano podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował w Radomiu szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł.

W dniu Finału (10 stycznia) zadeklarowana kwota wynosiła ponad 44 mln zł. Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

dwg65tx

Dokładna zebrana kwota, jak poinformował Owsiak podczas konferencji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. Tytusa Chałubińskiego, wyniosła 72 696 501,53 zł.

Dzięki charytatywnym aukcjom zebrano prawie 4,5 mln zł. Na kwotę 24. Finału WOŚP składają również się m.in. datki do puszek 120 tys. wolontariuszy WOŚP, wpłaty do skarbon stacjonarnych, środki przekazane poprzez charytatywne SMS-y, środki zebrane w wyniku akcji prowadzonych przez sponsorów WOŚP.

Koszty zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki - jak poinformowała WOŚP - wyniosły 2 258 098,74 zł, co stanowi 3,1 proc. zebranych środków.

Na koszty te składają się m.in. wyprodukowanie serduszek WOŚP, materiały promocyjne i reklamowe, usługi przewozowe, kurierskie i telekomunikacyjne oraz usługi i wynagrodzenia osób dodatkowo zatrudnionych do współpracy ze sztabami i wolontariuszami w zakresie przeprowadzenia i rozliczenia ogólnopolskiej zbiórki.

dwg65tx

W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł; po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

"Władze Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zespół 4-osobowy, do którego oprócz mnie należy moja żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, oraz dwóch profesorów lekarzy, kardiochirurgów - Piotr Burczyński i Bogdan Maruszewski. Decyzje możemy podejmować bardzo szybko. Nie są one w żaden sposób nacechowane polityką, ani żadnym naciskami" - mówił 10 stycznia Jurek Owsiak Wirtualnej Polsce.

"Kiedy widzimy, że mamy już 1 milion 100 tysięcy złotych na aukcjach, jesteśmy wzruszeni. Od takiej puli nigdy nie zaczynaliśmy Finału. Myślę, że ten cały czas, który minął od pierwszego Finału pokazał, że to nie Jurek Owsiak jest najważniejszy, nie jakieś sprawy personalne. Orkiestrę tworzy 1600 sztabów i to nie ja je zakładam, tylko ludzie gdzieś tam w Polsce i na świecie. Mamy do czynienia z tradycją" - tłumaczył nam Owsiak.

dwg65tx

Podziel się opinią

Share
dwg65tx
dwg65tx
Więcej tematów