WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

24 dżihadystów zabito w pobliżu miejsca katastrofy samolotu w Egipcie

Egipskie siły bezpieczeństwa zabiły 24 członków ugrupowania Prowincja Synaj, które podejrzewane jest o spowodowanie katastrofy rosyjskiego samolotu na półwyspie Synaj - poinformowały w poniedziałek źródła w egipskich służbach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
24 dżihadystów zabito w pobliżu miejsca katastrofy samolotu w Egipcie
(PAP/EPA)
WP

Bojownicy Prowincji Synaj zostali zastrzeleni w swojej kryjówce w górskich jaskiniach w środkowej części półwyspu Synaj, 70 km od miejsca katastrofy. Kolejnych ośmiu dżihadystów aresztowano.

W poprzednią niedzielę władze brytyjskie poinformowały, że szef ugrupowania Prowincja Synaj Abu Osama al-Masri jest zamieszany w katastrofę rosyjskiego airbusa.

Prowincja Synaj w listopadzie 2014 roku złożyła przysięgę lojalności wobec Państwa Islamskiego (IS).

WP

Dwa lata temu grupa ta ogłosiła, że rozpoczyna zbrojne powstanie na północy Synaju i od tego czasu dżihadyści Prowincji Synaj zamordowali kilkuset żołnierzy i policjantów. Rzadko jednak podejmują oni akcje poza swoim terytorium.

Polub WP Wiadomości
WP
WP