Trwa ładowanie...
d3v1sub

23-letnia Magda ma białaczkę. Walczymy o życie dla młodej mamy

Magda ma 23 lata i jest matką 5-letniej dziewczynki. Niedawno dowiedziała się, że choruje na białaczkę. Ta szokująca wiadomość wywróciła jej życie do góry nogami. Niestety leczenie nie przynosi spodziewanych rezultatów. Razem z bratem dziewczyny postanowiliśmy zorganizować dla niej pomoc.
Share
23-letnia Magda ma białaczkę. Walczymy o życie dla młodej mamy
Źródło: Archiwum / Milion Terapii
d3v1sub

Dwa miesiące temu pisaliśmy o charytatywnej akcji polskich raperów, którzy nagrali wzruszającą piosenkę dla chorej Magdy. Akcja była zorganizowana przez brata dziewczyny i spotkała się z bardzo dużym odzewem ze strony Internautów WP.

Milion Terapii zwrócił się do nas w piątek o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie dla 23-latki. - Magda pilnie potrzebuje zmiany kliniki, w której jest nadzieja na wyleczenie jej z tej potwornej choroby. Apeluję o pomoc w zebraniu pieniędzy na klinikę. Każda minuta ma tu ogromne znaczenie - powiedział WP brat dziewczyny.

Młoda mama czeka na komplet badań, które zostały wysłane do specjalistycznego laboratorium w Manchesterze. Po otrzymaniu wyników zostanie pobrany od niej szpik kostny. W międzyczasie pojedzie na konsultacje w University College General Hospital w Londynie, gdzie zostanie dokładnie przebadana.

d3v1sub

Cztery miesiące temu wykryli u niej zmiany w płacie mózgowo-rdzeniowym. Została wtedy poddana radioterapii. Niestety w połączeniu z chemioterapią znosiła to bardzo źle i trzeba było przerwać leczenie. Jak powiedział brat Magdy, na chwilę obecną nie wiadomo w jakim stanie jest mózg 23-latki.

- Wszystko wyjaśni konsultacja w University College General Hospital. Wtedy zostanie podjęta decyzja, czy Madzia zostaje pod ich opieką czy zostanie poddania leczeniu w Pradze. Koszt, niezależnie od kliniki, to ok. 40 tysięcy funtów - powiedział WP Milion Terapii.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Internauci WP zebrali już dla potrzebującej Magdy 44 tys. zł. To pokaźna suma i duży sukces, jednak potrzebne jest jeszcze drugie tyle, aby umieścić chorą w nowej klinice.

Każdy z nas może pomóc 23-latce w dramatycznej walce o życie. Minimalna kwota to zaledwie 5 zł. Pieniądze można wpłacać wchodząc w ten link: https://zrzutka.pl/pomagamy-madzi-zyj-z-calych-sil.

d3v1sub

Dodatkową opcją pomocy jest zakup koszulek wyprodukowanych specjalnie na ten cel. Cena koszulki to 75 zł + 8 zł (koszt wysyłki). W sprawach t-shirtów należy bezpośrednio kontaktować się z bratem Magdy: milionterapii@gmail.com.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Magda napisała kilka słów o swojej sytuacji: "Życie się sypie, wypala jak papieros. .. Upadłam nie mogę wstać. Nie mam już sił by wstać z diagnozą. Runęło całe moje życie, straciłam wszystko: wymarzoną szkołę, pracę, życie osobiste, ale nadal się uśmiechałam, bo wiedziałam, że na świecie jest przecież więcej zła i cierpienia".

- "Najgorsze jest to, że nauczyłam się już żyć z cierpieniem i czasem myślę, że chyba lepiej nie otwierać oczu z rana, bo wiem, że znowu czeka mnie ten sam dzień, ta sama historia i ten sam scenariusz, który się nie zmienia. Nie byłam idealna, popełniałam dużo błędów. Dziś jestem starsza o wiele doświadczeń. Zraniłam wielu ludzi. Być możne to karma. Czasem robiłam coś zupełnie nieświadomie, nie wiedząc czego tak naprawdę w życiu chcę, ale już wiem, dziś to wiem, ja chcę tylko żyć!" - napisała o swojej chorobie Magda.

Pomóżmy jej wygrać walkę o życie!

d3v1sub

Podziel się opinią

Share
d3v1sub
d3v1sub
Więcej tematów