Trwa ładowanie...
d4c5dsf
22-miesięczne dziecko walczy o życie. Zostało pobite?
Violetta Baran

22-miesięczne dziecko walczy o życie. Zostało pobite?

Kolejny rodzinny dramat. 22-miesięczny chłopiec trafił do szpitala. Walczy o życie. Lekarze podejrzewają, że został pobity. Policjanci zatrzymali 20-letniego partnera matki, który opiekował się dzieckiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4c5dsf

- W poniedziałek, około godziny 11, pogotowie ratunkowe otrzymało wezwanie do 22-miesięcznego chłopca. Opiekujący się nim mężczyzna stwierdził, ze dziecko upadło mu podczas przewijania i straciło przytomność - opowiada Wirtualnej Polsce st. asp. Krzysztof Jastrzębski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Chłopczyk był reanimowany przez załogę karetki pogotowia, szybko przewieziono go do szpitala we Włocławku. Tam lekarze stwierdzili, że jego stan jest na tyle poważny, że musi trafić na oddział intensywnej terapii dzieci i niemowląt w Toruniu.

d4c5dsf

- Lekarze, którzy badali dziecko stwierdzili, że jego obrażenia prawdopodobnie nie są wynikiem upadku. Chłopiec ma na ciele wiele siniaków, które musiały powstać wcześniej. Uznali, że chłopiec mógł zostać pobity, zawiadomili więc policję - mówi WP st. asp. Jastrzębski.

W chwili tragedii maluchem opiekował się 20-letni konkubent matki. Mieszka on z kobietą i dwójką jej dzieci od stycznia. Został zatrzymany przez policję. Na razie nie przedstawiono mu jednak żadnych zarzutów.

19-letnia matka chłopczyka broni swojego partnera. Twierdzi, że opiekował się dziećmi, dbał o dom, pomagał jej.

- Sprawdzaliśmy, czy mieliśmy jakieś zgłoszenia w sprawie tej rodziny, okazało się, że nie było do tej pory żadnych interwencji - zapewnia WP st. asp. Jastrzębski.

d4c5dsf

Rodzina objęta jest opieką pomocy społecznej. Ma przydzielonego asystenta rodziny i pracownika społecznego. Nie sygnalizowali oni jednak policji o tym, by w domu dochodziło do przemocy.

d4c5dsf

Podziel się opinią

Share
d4c5dsf
d4c5dsf
Więcej tematów