Trwa ładowanie...

21-letnia Kamila walczy z rzadką chorobą. Bez tego leku umrze

Kamila Ślązak, 21-latka z Chełma cierpi na napadową nocną hemoglobinurię. To bardzo rzadka choroba szpiku kostnego. Do walki z chorobą potrzebna jest ogromna suma pieniędzy, która pozwoli na zakup leku. Trwa zbiórka, która może decydować o życiu kobiety.

Share
21-letnia Kamila walczy z rzadką chorobą. Bez tego leku umrze
Źródło: Facebook.com
d35k3jj

Kamila Ślązak ma 21 lat i cierpi na wyjątkowo rzadką chorobę szpiku kostnego (w Polsce zdiagnozowano ją u ok. 20 osób). U kobiety pierwsze objawy hemoglobinurii pojawiły się, gdy miała 12 lat. Początkowo jednak lekarze źle ją diagnozowali, uznając za nadwrażliwość jelit. Następnie - również błędnie - rozpoznano białaczkę. Prawidłowo diagnozę postawiono po ponad 2 latach leczenia.

- To nabyty defekt komórek szpiku kostnego, który powoduje między innymi nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych wewnątrz naczyń z towarzyszącymi powikłaniami zakrzepowymi w żyłach. Może więc dojść do niewydolności różnych narządów na przykład wątroby czy nerek - tłumaczy w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" dr Justyna Kozińska. W ostatnim czasie choroba zaatakowała jelita Kamili.

Źródło: Facebook.com

- Ta choroba jest nieprzewidywalna. Nie wiadomo czy kolejne narządy nie zostaną zaatakowane - mówi Barbara Ślązak, matka Kamili. W trakcie leczenia 21-latki usunięto jej już nerkę, śledzionę, wielokrotnie przetaczano krew i stwierdzano stany zapalne. Uratować życie kobiety może przeszczep wątroby i szpiku kostnego. Żeby do tego doszło, trzeba jednak doprowadzić pacjentkę do odpowiedniego stanu.

d35k3jj

W tym celu konieczne jest zastosowanie kosztownego leku, Solirisu. Trwa zbiórka na jego zakup i opłacenie leczenia 21-latki. Za pomocą serwisu siepomaga.pl udało się już uzbierać prawie 900 tys. złotych. To jednak mniej niż połowa potrzebnej kwoty. Leczenie Kamili to wydatek o milion złotych większy. Wspomóc ją można poprzez darowizny na kontro Stowarzyszenia Ośrodek Wspierania Rodziny Chełmie: 76 1240 2223 1111 0010 1034 1318 tytułem: Dla Kamili. Lub wpłatę pod adresem siepomaga.pl/kamila-slazak.

d35k3jj

Podziel się opinią

Share
d35k3jj
d35k3jj
Więcej tematów