Trwa ładowanie...
d4cpd5a

20 ton płynnego asfaltu wyciekło do Noteci

Na moście w Obórzni koło Żnina rano przewróciła się cysterna z 20 tonami płynnego asfaltu. Połowa ładunku wyciekła na jezdnię i do Noteci - poinformowały straż pożarna i policja.

d4cpd5a
d4cpd5a

Do wypadku doszło w sobotę rano na drodze wojewódzkiej nr 254. Samochód DAF z naczepą - cysterną, jadący z kierunku Bydgoszczy do Łabiszyna, przewrócił się na bok przy wjeździe na most na Noteci. Kierowca doznał ogólnych, niegroźnych dla życia potłuczeń.

- Kilka godzin zajęło ośmiu zastępom straży podniesienie przewróconego pojazdu, ale nasz ciężki, 50-tonowy dźwig, okazał się zbyt słaby w tej sytuacji i na miejsce ściagnięto jeszcze większy, należący do prywatnej firmy. Z rozszczelnionej naczepy wuciekło około połowy z 20 ton przewożonej wewnątrz ciekłej smoły - powiedział Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej Straży Pożarnej.

Naczepa była przystosowana do przewożenia smoły w stanie płynnym, co wymaga utrzymywania wewnątrz zbiornika temperatury około 200 stopni.

- Wydostając się na zewnątrz, smoła niemal natychmiast zastygała, oblepiając nawierzchnię drogi, przyczółek mostu, a część przedostała się także do rzeki. Przy obecnie panującej, niskiej temperaturze powietrza, smoła nie wyrządziła poważniejszych szkód środowisku naturalnemu i nie ma obawy skażenia wód Noteci - dodał Frątczak.

Obowiązek usunięcia smoły spoczywa na właścicielu samochodu i zarządcy drogi.

- Działania związane z usunięciem zniszczonej ciężarówki potrwają prawdopodobnie w sobotę do wieczora. W tym czasie kierowcom zalecamy omijanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 254 w pobliżu Obórzni - zaznaczył rzecznik strażaków.

Ustalaniem przyczyn i okolicznosci wypadku zajmują się policyjni biegli.

d4cpd5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpd5a
Więcej tematów