Trwa ładowanie...
06-09-2014 15:55

20 samochodów spłonęło na przedmieściach Sztokholmu

Co najmniej 20 samochodów podpalono w nocy z piątku na sobotę na zamieszkanym przez niezamożnych imigrantów przedmieściu Sztokholmu Norsborg - poinformowała szwedzka policja.

20 samochodów spłonęło na przedmieściach SztokholmuŹródło: PAP/EPA, fot: Fredrik Sandberg
d2ltovj
d2ltovj

Według niej pojazdy podpalono w siedmiu lub ośmiu miejscach w Norsborgu. Świadkowie relacjonowali, że widziano tam wtedy grupę od 20 od 50 osób, ale nikt nie został aresztowany.

- To coś jakby pewien rodzaj niepokojów społecznych. To jakaś forma deklaracji przeciwko społeczeństwu, ale nie wiemy dokładnie, jaka to deklaracja - powiedział oficer sztokholmskiej policji Gert Rosvall.

W sierpniu podpalano także samochody na przedmieściu Sztokholmu Rinkeby, które ma najwyższy poziom bezrobocia w całej aglomeracji stołecznej. - Nie wiemy, czy istnieje tutaj jakiś związek z tym albo z faktem, że zbliżają się wybory - zaznaczył Rosvall.

Głównymi tematami kampanii przed wyznaczonymi na 14 września wyborami parlamentarnymi są bezrobocie i polityka imigracyjna. Jak wskazują sondaże, postulująca ograniczenie napływu imigrantów partia Demokraci Szwecji może zdobyć około 10 proc. głosów, co byłoby jej najlepszym dotąd wynikiem wyborczym.

W maju ubiegłego roku w Szwecji doszło do najpoważniejszych tam od lat zaburzeń społecznych, gdy w ciągu tygodnia młodzi ludzie podpalili setki samochodów i walczyli z policją w biednych dzielnicach Sztokholmu.

d2ltovj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ltovj
Więcej tematów