Trwa ładowanie...

19-latka zgłosiła gwałt. Za karę skazano ją na ukamienowanie

19-letnia dziewczyna mieszkająca w Pakistanie, została skazana na karę śmierci, po tym jak wyjawiła rodzinie, że została zgwałcona przez swojego kuzyna.

19-latka zgłosiła gwałt. Za karę skazano ją na ukamienowanieŹródło: 123RF.COM
d1cd9pa

Mężczyzna miał zakraść się w nocy do pokoju 19-letniej Shumaili, przyłożyć jej do głowy broń i zgwałcić. Przerażona dziewczyna opowiedziała o całym zdarzeniu swojej rodzinie. Wieść szybko rozeszła się po pakistańskiej prowincji Punjab, docierając do tzw. Rady Starszych (Panchayat). Członkowie rady nie podjęli żadnych działań przeciwko gwałcicielowi. Uznali za to, że pokrzywdzona złamała prawo, wchodząc w nieodpowiednie relacji ze swoim kuzynem. Shumaila uciekła z wioski gdy dowiedziała się że Panchayat skazał ją na karę śmierci, najprawdopodobniej przez ukamienowanie.

Dziewczyna natychmiast zgłosiła sprawę na policję. Funckjonariusze z komendy w Fazilpur, zapowiedzieli, że gwałciciel zostanie ukarany, podobnie jak członkowie rady, którzy wydają wyroki, nie mając żadnego statusu prawnego. Shumaila została przeniesiona do rządowego domu dla kobiet w Rajanpur. Jej ojciec oficjalnie przyjął stanowisko rady "Jeśli Panchayat wydał taki wyrok, nie mogę mu się przeciwstawiać" powiedział funkcjonariuszom policji podczas przesłuchania.

Źródło:
Hindustan Times

d1cd9pa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cd9pa
Więcej tematów