Trwa ładowanie...

18 rannych w wypadku w Tarnowskich Górach

18 osób zostało rannych wieczorem w Tarnowskich Górach w zderzeniu autobusu miejskiego z minibusem - podała policja. Stan 7 poszkodowanych jest poważny, nadal przebywają oni w szpitalach.

Share
18 rannych w wypadku w Tarnowskich Górach
Źródło: PAP
d107h7f

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że minibus zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem linii nr 80 jadącym do centrum Tarnowskich Gór od strony Gliwic - powiedział rzecznik policji w Tarnowskich Górach aspirant Rafał Biczysko.

Policja nie wyklucza, że kierowca minibusa marki fiat ducato zjechał na przeciwny pas ruchu z powodu nadmiernej prędkości. Badania, przeprowadzone na miejscu wypadku pozwoliły stwierdzić, że kierowca autobusu był trzeźwy. Kierującemu fiatem pobrano krew do analizy.

d107h7f

Według wstępnych informacji, stan kilku spośród poszkodowanych jest ciężki. Do wypadku doszło przy ul. Pyskowickiej, w pobliżu Powiatowego Szpitala Nr 3 w Tarnowskich Górach. Wielu rannych trafiło właśnie do tej placówki.

Część poszkodowanych dowieźli tam policjanci, którzy przyjechali na miejsce wypadku. Karetki pogotowia zabrały tych najciężej rannych. Osoby, które doznały jedynie powierzchownych obrażeń, o własnych siłach dotarły do szpitala.

Oba pojazdy zostały już usunięte z miejsca wypadku, a ruch na trasie Tarnowskie Góry - Gliwice odbywa się bez utrudnień.

d107h7f

Podziel się opinią

Share
d107h7f
d107h7f
Więcej tematów