Trwa ładowanie...
10-07-2015 11:49

18-letni Ukrainiec chciał zabrał czaszki z krypty bazyliki Bożego Ciała w Krakowie

18-letni obywatel Ukrainy chciał zabrał czaszki ludzkie z krypty bazyliki Bożego Ciała w Krakowie. Uciekając, utknął w otworze wentylacyjnym. Z opresji musiała go ratować policja i straż pożarna. Twierdził, że szukał przodków.

Share
18-letni Ukrainiec chciał zabrał czaszki z krypty bazyliki Bożego Ciała w KrakowieŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
duap8o8

Do zdarzenia doszło około godziny 6.30. Policjanci dostali sygnał o młodym mężczyźnie, który utknął w oknie bazyliki Bożego Ciała i nie może się stamtąd samodzielnie wydostać.

Jak ustalono, 18-letni obywatel Ukrainy chciał z krypty zabrać kilka czaszek ludzkich. Jak później twierdził w rozmowie z policjantami - szukał przodków.

Do pomieszczenia w podziemiach kościoła, w którym znajduje się miejsce pochówku zakonników, mężczyzna dostał się przez mały otwór wentylacyjny w środku nocy. Niestety była to droga w jedną stronę. Kiedy mężczyzna usiłował wydostać się na zewnątrz, zaklinował się w otworze.

duap8o8

Wcześniej sprawca wyrzucił przez okienko dwie czaszki, a kolejne dwie miał schowane pod kurtką. Na zewnątrz czekała 18-letnia wspólniczka - również obywatelka Ukrainy - która najprawdopodobniej stała na czatach.

Kiedy na miejsce przyjechał patrol policji, okazało się, że do krypty nie można wejść od strony kościoła. Mężczyzna musiał został wyciągnięty z pułapki przez strażaków, których o pomoc poprosili policjanci.

Oboje - kobieta i mężczyzna - są obywatelami Ukrainy, uczą się na jednej z krakowskich uczelni. Mężczyźnie może grozić za znieważenie zwłok do 2 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

duap8o8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duap8o8
duap8o8
Więcej tematów