Trwa ładowanie...
27-12-2015 05:55

17 górników wciąż uwięzionych w kopalni po katastrofie w Chinach

• Zmarł jeden z 18 górników uwięzionych w chińskiej kopalni gipsu po zawale
• Pozostałych 17 górników wciąż jest pod ziemią
• Właściciel kopalni popełnił samobójstwo

17 górników wciąż uwięzionych w kopalni po katastrofie w ChinachŹródło: PAP/EPA, fot: WANG GUOHUA
dujzxz2
dujzxz2

Ekipie ratunkowej udało się zlokalizować uwięzionych górników, jednak nie można do nich dotrzeć z powodu wciąż opadających skał. Ok. 700 pracowników służb stara się dostarczyć im wody i pożywienia - pisze agencja EFE.

Pozostałych 11 górników z kopalni w okręgu Pingyi, którzy pracowali podczas katastrofy, udało się uratować już w piątek. Jeden z nich przebywa w szpitalu, a inni nie odnieśli poważnych ran.

W niedzielę nad ranem właściciel kopalni towarzyszył członkom ekipy ratunkowej na miejscu zdarzenia. W pewnym momencie wskoczył do studni i utopił się. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo - pisze agencja Associated Press.

Wstępne śledztwo wykazało, że tragedię spowodował zawał, do którego doszło w znajdującej się w pobliżu nieczynnej kopalni.

dujzxz2

Chińskie kopalnie zaliczane są do najniebezpieczniejszych na świecie. W ostatnich latach nastąpił pewien postęp w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, ale nadal często dochodzi do licznych wypadków z ofiarami śmiertelnymi.

Według oficjalnych danych - w których wiarygodność zdaniem agencji EFE wątpią niektóre organizacje pozarządowe - w ub. roku w chińskich kopalniach zginęło 931 górników. W roku 2002 straciło życie prawie 7 tys.

Piątkowa tragedia to kolejna katastrofa przemysłowa w Chinach po niedawnym zawaleniu się przepełnionego składowiska odpadów w mieście Shenzen. W wyniku tamtej tragedii zginęła jedna osoba, jednak wciąż trwają poszukiwania 75 osób uznanych za zaginione.

dujzxz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dujzxz2
Więcej tematów