Trwa ładowanie...
16-latka trafiona pociskiem podczas policyjnej interwencji

16-latka trafiona pociskiem podczas policyjnej interwencji

16-letnia dziewczyna została niegroźnie ranna podczas policyjnej interwencji w Mysłowicach (Śląskie). W jej łydkę trafił pocisk wystrzelony w kierunku agresywnego mężczyzny, który miał w ręku siekierę - podała w piątek policja.

Share
d1w7b2z

Do niefortunnej interwencji doszło po północy - poinformował w piątek PAP starszy aspirant Paweł Szyja z mysłowickiej policji. Funkcjonariusze jednego z patroli zauważyli na ulicy młodego mężczyznę z siekierą w ręku.

- Policjanci wezwali go do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, ale ten nie podporządkował się poleceniu; zachowywał się agresywnie. Gdy zamachnął się na jednego z policjantów, ten użył broni palnej - relacjonował Szyja.

d1w7b2z

Pocisk wystrzelony w kierunku mężczyzny z siekierą w ręku nie trafił w niego, lecz w 16-letnią dziewczynę, która znajdowała się w pobliżu. Z raną łydki została przewieziona do szpitala. - Nie wiemy jeszcze, czy została trafiona bezpośrednio, czy też po rykoszecie - zaznaczył Szyja.

19-latek został zatrzymany. 16-latka, o której ranieniu jako pierwsze poinformowały w piątek Fakty RMF FM, to znajoma mężczyzny. Wszelkie okoliczności interwencji ma wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

d1w7b2z

Podziel się opinią

Share
d1w7b2z
d1w7b2z
Więcej tematów