Trwa ładowanie...
dglr4dp

16-latek z Suwałk odpowie za zabójstwo jak dorosły

16-letni uczeń Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suwałkach odpowie przed sądem za zabójstwo i znęcanie się nad starszym o rok kolegą. W piątek prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia w jego sprawie.

dglr4dp

Chłopak przyznał się do zabójstwa, potem potwierdzili to świadkowie - jego koledzy - którym chwalił się popełnieniem zbrodni - powiedziała Krystyna Truszkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

W styczniu Sąd Rodzinny i Nieletnich w Suwałkach zdecydował, że chłopak, mimo swego wieku, powinien odpowiadać za swój czyn jak dorosły. O postanowieniu sądu zdecydował stopień demoralizacji nieletniego, waga i sposób dokonania przestępstwa oraz znęcanie się nad kolegą przed popełnieniem zbrodni - mówił wtedy Jacek Przygucki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Do zabójstwa doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Andrzej Sz. na praktykach w fabryce mebli pobił z innym kolegą Krzysztofa W. Ten powiadomił o tym wychowawczynię. Następnie, gdy nikt już tego nie widział, Sz. zaatakował go ponownie i udusił sznurowadłem. (aso)

dglr4dp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dglr4dp
Więcej tematów