Trwa ładowanie...
d3iahmc

15% szkół odwołało zajęcia

Trudne warunki drogowe, obfite opady śniegu i przerwy w dostawach prądu spowodowały, że ponad 15% szkół w całym kraju odwołało zajęcia. Najgorsza sytuacja panuje w województwie świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim, na Podlasiu i Lubelszczyźnie.

Share
d3iahmc

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji decyzję o czasowym zawieszeniu zajęć podejmują kuratorzy i dyrektorzy szkół wspólnie z władzami gmin lub powiatami. Minister Krystyna Łybacka podkreśliła, że to właśnie kuratorzy odpowiedzialni są za organizację roku szkolnego i oni zadecydują o tym, czy w związku z czasowym zawieszeniem zajęć, zostaną skrócone ferie.

Minister edukacji zaapelowała do kuratorów, by nie wahali się zamykać szkół w sytuacji, gdy istnieje zagrożenie zdrowia dzieci. Podkreśliła, że najistotniejszą sprawą jest zagwarantowanie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa uczniów.

W ministerstwie edukacji powołano specjalny zespół, który będzie przyznawał dodatkowe środki oraz pomagał kuratorom w podjęciu decyzji o ewentualnym zawieszeniu zajęć. (aka)

d3iahmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iahmc
d3iahmc
Więcej tematów