Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wypadek
02-08-2008 (18:20)

14 wspinaczy zaginęło w drodze na K2, 4 nie żyje

14 himalaistów różnej narodowości
zaginęło na zboczu K2, czterech na pewno nie żyje - takie
informacje przekazali włoskiej agencji Ansa dwaj włoscy
wspinacze, przebywający w bazie w Pakistanie i obserwujący stamtąd
akcję ratunkową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
14 wspinaczy zaginęło w drodze na K2, 4 nie żyje
(AFP)

Według wiadomości, nadesłanych przez Roberto Manniego i Mario Panzeriego sytuacja jest bardzo trudna. Przyczyny wypadku międzynarodowej ekspedycji nie są jeszcze znane.

W piątek rano miejscowego czasu Manni wyruszył z bazy pod szczytem, ale z powodu złego samopoczucia zawrócił z drogi.

Z jego relacji wynika, że wśród zaginionych są Koreańczycy, szef ekspedycji Holender Wilco van Rooijan, Irlandczyk Gerard McDonnell i Francuz Hugues d'Aubarade.

K2 to drugi najwyższy szczyt na świecie (8611 m n.p.m.), leżący na granicy Pakistanu i Chin. Uchodzi za jeden z najtrudniejszych do zdobycia ośmiotysięczników.

Polub WP Wiadomości