Trwa ładowanie...
d2nc812

14-letnia dziewczyna zginęła robiąc selfie na cysternie

Kolejna ofiara selfie. 14-letnia dziewczyna zginęła nieopodal Moskwy, gdy próbowała zrobić sobie zdjęcie na wagonie cysterny. Zginęła porażona prądem wysokiego napięcia. Tylko w tym roku w Rosji w podobnych incydentach związanych z robieniem zdjęcia selfie zginęło ponad 10 osób, a 100 zostało rannych - informuje CNN.
Share
14-letnia dziewczyna zginęła robiąc selfie na cysternie
Źródło: CNN Newsource
d2nc812

Rosyjscy policjanci ostrzegają społeczeństwo przed nowym zagrożeniem : Śmierć przez selfie. - Fajne zdjecie może kosztować życie - informuje jedna ze stron w broszurze, którą policja będzie rozdawać nie tylko młodzieży. Ulotka zawiera dwie strony infografik, które przypominają znaki drogowe z zakazami. Sytuacje w nich zwarte w większości są oparte na rzeczywistych zdarzeniach - takich jak w przypadku 21-letniego moskiewskiego mężczyzny, który przypadkowo strzelił sobie w głowę podczas robienia selfie, czy nastolatka z regionu Riazań, który zginął próbując zrobić zdjęcie na torach kolejowych .

Infografiki ostrzegają przed niebezpiecznymi sytuacjami, w których ludzie próbują robić zdjęcia narażając się na śmierć, takich jak: tory kolejowe, dachy, niebezpieczne zwierzęta, czy tuż obok przewodów pod napięciem. - Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim, że pościg za lajkami w portalach społecznościowych może prowadzić do śmierci - wyjaśnia rosyjska urzędniczka Yelena Alekseyeva.

Rosyjskie ministerstwo zachęca do zaangażowania się w tę akcję poprzez dedykowaną podstronę, gdzie można podzielić się potencjalnie śmiertelnymi sytuacjami, w jakich ludzie robią zdjęcia, a także można dodać własne ilustracje.

d2nc812

Podziel się opinią

Share
d2nc812
d2nc812
Więcej tematów