Trwa ładowanie...
d4kjy8v

12-letni bohater. Z narażeniem życia uratował 8-letnią siostrę

Dzięki odwadze i przytomności 12-latka nie doszło do tragedii. Chłopiec uratował życie swojej młodszej siostry. Wyprowadził dziewczynkę z płonącego mieszkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chłopiec z obrażeniami rąk trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną
Chłopiec z obrażeniami rąk trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną (lodzka.policja.gov.pl)
d4kjy8v

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek tuż przed godziną 17.00 w Dąbrówce w woj. łódzkim. W domu jednorodzinnym wybuchł pożar spowodowany najprawdopodobniej wadą instalacji elektrycznej. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, ponieważ był to budynek drewniany, który otaczały betonowe mury - informuje policja.

W mieszkaniu były cztery osoby: 33-letnia kobieta oraz jej dwójka dzieci: 12-letni chłopiec i 8 – letnia dziewczynka, a także 87-letnia schorowana ciocia.

Mały bohater wyprowadził z płonącego mieszkania swoją 8-letnią siostrę. Mama chłopca w tym samym czasie pomogła opuścić posesję swojej 87-letniej schorowanej cioci.

d4kjy8v

Chłopiec widząc nadchodzące zagrożenie oraz odciętą ogniem drogę ewakuacji z budynku, bez chwili zwłoki i zawahania wybił szybę w oknie wychodzącym na podwórko i wyciągnął przez nie swoją młodszą siostrę. Chłopiec z obrażeniami rąk trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Życiu i zdrowiu rodziny nie zagraża niebezpieczeństwo. Wójt gminy Aleksandrów zapewnił pokrzywdzonym lokal zastępczy oraz wsparcie finansowe.

   google maps
(google maps)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kjy8v

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

d4kjy8v

Podziel się opinią

Share
d4kjy8v
d4kjy8v
Więcej tematów