WP

11 kandydatów wycofało aplikacje do Sądu Najwyższego

Do Krajowej Rady Sądownictwa wpłynęło dotychczas 215 kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego. Jak informuje Biuro KRS, 11 kandydatów wycofało swoje aplikacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne posiedzenie KRS odbędzie się 18 września
Kolejne posiedzenie KRS odbędzie się 18 września (PAP, Fot: Jacek Kaczmarczyk)
WP

Biuro podaje, że wycofano sześć kandydatur złożonych do Izby Dyscyplinarnej, cztery do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz jedną do Izby Cywilnej. Łącznie złożono 100 kandydatur do Izby Dyscyplinarnej, 74 do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, 34 do Izby Cywilnej oraz 7 na wakaty w Izbie Karnej.

Do objęcia jest łącznie 44 wakatów. Na kandydatów czeka siedem wolnych stanowisk w Izbie Cywilnej SN. W Izbie Karnej SN wolne jest jedno stanowisko. W nowo powstałej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych przewidziano 20 stanowisk do obsadzenia, a w drugiej z nowych izb, Izbie Dyscyplinarnej - 16 stanowisk.

Jak informuje rzecznik prasowy KRS sędzia Maciej Mitera, wnioskami zajmą się zespoły KRS, które następnie przedstawią rekomendacje całej Radzie. O tym, którzy kandydaci zostaną przyjęci, zadecyduje cała KRS na posiedzeniu plenarnym. Kolejne posiedzenie jest zaplanowane na 18 września.

WP

Zobacz także: Żakowski: Tusk nie ma szans na wygraną. Wybory nie będą uczciwe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP