WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
12-01-2005 (00:10)

100 tys. zł za wolność prezydenta Gorzowa

Prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak
wyjdzie w czwartek z aresztu - zapowiada "Gazeta Lubuska".
Prokuratura zgodziła się na 100 tys. zł poręczenia majątkowego,
które wpłacili rodzina i przyjaciele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

- Prokurator zgromadził materiał dowodowy, najsurowszy środek zapobiegawczy, jakim jest areszt, nie ma już uzasadnienia. Dlatego zmieniono go na poręczenie majątkowe - tłumaczy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Żeby prezydent wyszedł na wolność, trzeba było wpłacić 100 tys. zł. Pieniądze zebrała rodzina i przyjaciele. "Lubuska" ustaliła, że wśród nich byli poseł Jakub Derech-Krzycki i wiceprezydent Tadeusz Jankowski. - Od dawna byliśmy na to gotowi - przyznał Derech-Krzycki.

Prezydent siedział w areszcie od 21 października. Jest podejrzanym w gorzowskiej aferze budowlanej, zwanej sprawą PBI. Prokuratura zarzuca mu działanie na szkodę miasta i gorzowskich firm budowlanych.

WP

Już w poniedziałek prezydent wróci do pracy. Opozycja nadal twierdzi, że powinien ustąpić. - Przecież zarzuty nie uległy zmianie, tylko zamiast aresztu jest poręczenie majątkowe, stwierdził poseł Kazimierz Marcinkiewicz. (PAP)

Polub WP Wiadomości
WP
WP