Trwa ładowanie...
d1bdk9p

10 cudzoziemców otrzymało nakaz opuszczenia kraju. Przebywali tu nielegalnie

W ciągu ostatnich czterech dni dziesięciu cudzoziemców otrzymało decyzje zobowiązujące do opuszczenia terytorium Polski. Kontrole legalności pobytu przeprowadzono na terenie dwóch województw - śląskiego i małopolskiego w ciągu ostatnich czterech dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
10 cudzoziemców otrzymało nakaz opuszczenia kraju. Przebywali tu nielegalnie
(Straż Graniczna)
d1bdk9p

W Mysłowicach - Brzęczkowicach, Krakowie i Żorach zatrzymano ośmiu obywateli Ukrainy, którzy wykorzystywali posiadane wizy niezgodnie z przeznaczeniem. Mając wizy z prawem do pracy w Polsce wyjechali w celach turystycznych bądź w odwiedziny do Czech, Niemiec i Norwegii.

Natomiast obywatel Libii, który został zatrzymany w Krakowie, nie posiadał wizy ani innego ważnego dokumentu pobytowego uprawniającego go do pobytu w Polsce.

Kolejnego cudzoziemca (obywatela Ukrainy) zatrzymano w Gliwicach w rejonie dworca PKS. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że przeterminował on swój legalny pobyt na terytorium państw Schengen o ponad 130 dni.

W stosunku do wszystkich dziesięciu cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu.

d1bdk9p

Podziel się opinią

Share

d1bdk9p

d1bdk9p
Więcej tematów