Trwa ładowanie...
d33l5pe

Żywiec buduje nowy szpital wraz z prywatnym inwestorem. Obiekt będzie gotowy w sierpniu 2019 r.

Żywiec: w sierpniu 2019 zakończy się budowa nowego szpitala. To pierwsza tego typu samorządowo-prywatna, wspólna inwestycja w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żywiec – powstanie nowy szpital
Żywiec – powstanie nowy szpital (iStock.com)
d33l5pe

Żywiec – powstanie nowy szpital

Jako pierwszy samorząd w Polsce to właśnie władze powiatu żywieckiego podjęły decyzję o budowie szpitala we współpracy z prywatnym inwestorem. Inwestycja jest realizowana w ramach partnerstwa między żywieckim starostwem a firmą InterHealth Canada. Jak podaje bank umowa kredytowa zawarta między BGK i InterHealth Canda pozwoli na dokończenie budowy obiektu i wyposażenie go w niezbędny sprzęt. Wiadomo, że spory wkład w realizację inwestycji mieli również mieszkańcy, którzy zorganizowali zbiórkę na zakup działki, na której powstanie szpital.

Nowy szpital w Żywcu – najbardziej oczekiwana inwestycja

Zdaniem członka zarządu BGK – Wojciecha Hanna ważnym celem inwestycji jest poprawienie jakości życia Polaków. W swojej wypowiedzi podkreślił, że nowy szpital w żywcu to najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie. Szpital został zaprojektowany przez kanadyjską firmę i to właśnie ona zajmuje się realizacją robot budowlanych.

d33l5pe

Budowa szpitala w Żywcu

Należy podkreślić, że InterHealth Canada zakończyła już pierwszy etap budowy obiektu. W chwili obecnej jest on jeszcze w stanie surowym zamkniętym, a parkingi oraz infrastruktura drogowa wokół budynku są praktycznie gotowe do użytki. Szpital będzie liczył cztery kondygnacje, a jego powierzchnia wyniesie około 18 tys. m. kw. Będzie wyposażony w 340 łóżek szpitalnych oraz 40 łózek opieki długoterminowej. W nowym szpitalu w Żywcu będą świadczone wszystkie usługi dostępne w istniejącej placówce oraz szereg nowych. Powstanie również lądowisko dla śmigłowca medycznego.

d33l5pe

Podziel się opinią

Share

d33l5pe

d33l5pe
Więcej tematów