Trwa ładowanie...
d2op2wx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Żydowskie przysmaki na Śniadaniu Singera. XI Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

Tradycyjna chałka, hummus czy czulent to niektóre z żydowskich potraw, których będzie można spróbować podczas Śniadania Singera promującego zbliżający się XI Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Impreza odbędzie się w sobotę na stołecznym Żoliborzu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa, 02.09.2012. Plenerowy koncert finałowy IX Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera
Warszawa, 02.09.2012. Plenerowy koncert finałowy IX Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2op2wx

- Uznaliśmy, że przed festiwalem kultury żydowskiej, ciekawą inicjatywą będzie zorganizowanie podczas żoliborskiego Targu Śniadaniowego - Śniadania Singera. Przygotowaliśmy szereg wydarzeń, nie tylko związanych z kuchnią. Będą także m.in. spotkania literackie i warsztaty dla dzieci - opowiada Joanna Tabaka z agencji obsługującej festiwal.

Na Śniadaniu kucharz Jan Kuroń i restauratorka Malka Kafka pokażą jak przygotować klasyczne żydowskie przystawki i chałki spożywane podczas szabasu. Chałki będzie można spróbować np. z cymesem marchewkowym. Pojawią się również bajgle smakowe np. z tofu, wegetariańskim kawiorem z pieczarek, pastą z awokado czy hummusem z suszonymi pomidorami i liśćmi winogron, a także czulent. Będzie można także spróbować ryby faszerowanej po żydowsku, hummusu z bakłażanem lub z jajkami na twardo, a także lemoniady lawendowej i różanej.

- Można jeszcze liczyć na wiele atrakcji smakowych przygotowanych przez naszych dostawców specjalnie na ten dzień, nie tylko w stanowiskach związanych ze Śniadaniem Singera, ale także u innych wystawców, wśród których są rodowici Izraelczycy czy mieszkańcy Bliskiego Wschodu. Będzie to więc nie tylko spotkanie o jedzeniu czy przy jedzeniu, ale także możliwość nauki przyrządzenia danej potrawy samodzielnie w domu dla rodziny czy przyjaciół - powiedział organizator Targu Śniadaniowego Krzysztof Cybruch.

d2op2wx

Muzyka i literatura

Śniadanie Singera to jednak nie tylko kulinaria. Warszawiacy będą mieli okazję posłuchać również koncertu muzyki klezmerskiej, a także uczestniczyć w spotkaniu literackim poświęconym opowiadaniom Isaaca Bashevisa Singera: "Karykatura", "Przywrócony życiu", "W przytułku" (wszystkie z tomu "Spinoza z ulicy Rynkowej"). Dla najmłodszych przygotowano zaś warsztaty "Baśniowy Świat Singera".

Szczegóły dotyczące Śniadania Singera są dostępne na www.festiwalsingera.pl. Zapisy na część imprez są możliwe pod adresem mailowym festiwalsingera@rebeliamedia.pl.

XI Festiwal Kultury Żydowskiej

Centralna część XI Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" odbędzie się od 23 do 31 sierpnia w Warszawie. W jej ramach zaplanowano liczne wydarzenia kulturalne m.in. spektakle dramatyczne, muzyczne, kabaretowe i monodramy. W tym roku oprócz głównej części warszawskiej, zaplanowano liczne wydarzenia kulturalne, które odbędą się w miejscowościach, z którymi związany był Isaac Bashevis Singer: Biłgoraju (woj. lubelskie) oraz w leżących na Mazowszu Leoncinie i Radzyminie.

Patronem medialnym "Warszawy Singera" jest Polska Agencja Prasowa.

d2op2wx

Podziel się opinią

Share

d2op2wx

d2op2wx
Więcej tematów