Trwa ładowanie...
d2bfyix

Zuchwały napad we Francji. Porwano furgonetki z biżuterią wartą miliony euro

Na francuskiej autostradzie 15 uzbrojonych napastników zaatakowało w nocy z wtorku na środę dwie furgonetki, które przewoziły biżuterię wartą miliony euro. Wyrzucili kierowców z aut i odjechali. Policja przeczesuje departament Yonne w Burgundii, na południowy zachód od Paryża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zuchwały napad we Francji. Porwano furgonetki z biżuterią wartą miliony euro
(AFP, Fot: PHILIPPE DESMAZES)
d2bfyix

Z informacji przekazywanych przez francuskie media wynika, że dwie opancerzone furgonetki napadnięto w okolicach miejscowości Avallon w Burgundii. Napastnicy czekali na nie przy bramkach wjazdowych na autostradę A6 - musieli więc znać trasę przejazdu cennego ładunku.

Dalej akcja potoczyła się błyskawicznie: napastnicy potraktowali gazem konwojentów i ochroniarzy i wywlekli ich z samochodów. Nie padł ani jeden strzał, nikt nie zostal ranny.

Część napastników wsiadła do furgonetek z łupem, reszta do czterech szybkich aut i uciekła z miejsca przestępstwa. Wiadomo, że odjechali w kierunku Paryża. Kilka kilometrów dalej przeładowali łup do samochodów, a furgonetki podpalili i porzucili.

d2bfyix

W departamencie Yonne i w okolicach trwają poszukiwania rabusiów. W akcji biorą udział setki policjantów i śmigłowce żandarmerii. Według francuskich mediów furgonetki przewoziły nie tylko biżuterię, której wartość określono na 9 mln euro, ale także pieniądze.

Nie jest to rekordowy napad pod względem wartości łupu. W 2007 dwaj zamaskowani i przebrani za malarzy mężczyźni napadli na luksusowy sklep jubilerski Harry Winston w Paryżu. Ukradli wtedy biżuterię o wartości 70 milionów euro.

Źródło: Le Parisien, bfmtv.com, PAP

d2bfyix

Podziel się opinią

Share
d2bfyix
d2bfyix
Więcej tematów