Trwa ładowanie...

Został nowym sędzią TK. Recenzenci zarzucają mu "nierzetelną analizę" i "liczne błędy"

"Wątłe podbudowanie merytoryczne, liczne ewidentne błędy, nierzetelność analiz" - tak recenzenci ocenili pracę Jarosława Wyrembaka. W piątek został mianowany nowym sędzią Trybunału Konstytucyjnego jako kandydat PiS.

Share
Został nowym sędzią TK. Recenzenci zarzucają mu "nierzetelną analizę" i "liczne błędy"
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1yxk06

Prof. Jarosław Wyrembak specjalizuje się w prawie karnym. Od 1992 do 2011 pracował w Instytucie Prawa Karnego UW, Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Naczelnej Izbie Lekarskiej. W piątek został sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

ZOBACZ WIDEO: Przyłębska o decyzji IPN w sprawie jej męża: To uczciwy człowiek

Wyrembak jest też autorem licznych opracowań, m.in ekspertyzy zamówionej przez marszałka Sejmu po kryzysie parlamentarnym i proteście opozycji z grudnia 2016 roku.

d1yxk06

Jedna z publikacji spotkała się z miażdżącą krytyką recenzentów, którzy zarzucili nowemu sędziemu TK problemy z rzetelnością. Zauważył to na Twitterze dr Mikołaj Małecki, karnista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Wraz z lekturą zaczęły do nas docierać coraz dobitniej i inne odczucia: początkowo – zaskoczenia sposobem podejścia do omawianej problematyki, następnie – zdziwienia nieadekwatnością apodyktycznego tonu rozważań do wątłego podbudowania ich merytorycznej strony, a wreszcie – rozczarowania z powodu licznych ewidentnych błędów związanych zresztą z nierzetelnością realizowanych analiz - czytamy w recenzji prof. Łukasza Pohla i Macieja Zielińskiego, którzy kierują katedrami Uniwersytetu Szczecińskiego.

Recenzja ukazała się w czasopiśmie "Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny". Jest to najstarsze polskie pismo, które jest wydawane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

d1yxk06

Podziel się opinią

Share
d1yxk06
d1yxk06
Więcej tematów