Trwa ładowanie...
02-10-2014 15:14

Zombie apokalipsa we Wrocławiu. Dowiedz się, jak ją przetrwać

Upiorna sobota we Wrocławiu. 4 października odbędzie się pierwsza edycja Dolnośląskiego Festiwalu Grozy - Horror Day.

Share
Zombie apokalipsa we Wrocławiu. Dowiedz się, jak ją przetrwaćŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Dolnośląskiego Festiwalu Grozy
dr8glpg

W sobotę, 4 października, w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się pierwsza edycja Dolnośląskiego Festiwalu Grozy - Horror Day. Impreza będzie poświęcona szeroko pojętemu horrorowi - począwszy od klasycznych powieści grozy do filmów "z dolnej półki".

Jak mówią organizatorzy, pierwsza edycja będzie skupiała się głównie na literaturze grozy. Nie wykluczają, że w następnych latach festiwal będzie zmieniał formułę i wzbogaci się może o np. paradę zombie.

Sobotnie spotkanie z horrorem rozpocznie się o godz. 11:30 prelekcją o twórczości Stefana Grabińskiego - klasyka literatury grozy w okresie międzywojennym, zwanego "polskim Edgarem Allanem Poe". Następnie zostaną przypomniani inni polscy mistrzowie literackiego horroru.

dr8glpg

O 13:15 rozpocznie się premierowy pokaz filmu "Strange sounds", podczas którego będzie można porozmawiać z jego reżyserem, Rafałem Andrzejem Głombiowskim. Po projekcji, organizatorzy zapraszają na praktyczne warsztaty pod wiele mówiącym tytułem "Zombie apokalipsa we Wrocławiu. Strategie przetrwania".

Około godziny 16:00 pisarz ukrywający się pod pseudonimem Hannibal Smoke opowie o upiornych tajemnicach Dolnego Śląska, które czają się w opuszczonych zamkach i dworach. Na godzinę 18:15 zaplanowane jest spotkaniem ze Stefanem Dardą, literatem specjalizującym się w powieściach grozy, autorem znanego "Domu na wyrębach".

Po spotkaniu z pisarzem odbędzie się otwarta dyskusja z udziałem publiczności, podczas której tematem przewodnim będzie polski horror. Dodatkowo, przez cały czas trwania imprezy, będzie można kupić książki polskich i zagranicznych twórców literatury grozy, a także filmowe klasyki horroru.

Horror Day odbędzie się w sali 35, w budynku Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu w kamienicy Rynek 58. Organizatorem imprezy, obok DBP, jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

dr8glpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr8glpg
dr8glpg
Więcej tematów