Trwa ładowanie...

Żołnierze USA będą szkolić ukraińską Gwardię Narodową

Żołnierze USA 20 kwietnia przybędą na poligon w obwodzie lwowskim, gdzie przeprowadzą szkolenia i wspólne ćwiczenia z oddziałami ukraińskiej Gwardii Narodowej - poinformował minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow.

Share
Żołnierze USA będą szkolić ukraińską Gwardię Narodową
Źródło: PAP/EPA, fot: Alexander Ermochenko
d3eo862

Będzie to 290 żołnierzy sił powietrznodesantowych USA, a w szkoleniach i ćwiczeniach weźmie udział 900 żołnierzy Gwardii Narodowej, w trzech 300-osobowych grupach. Szkolenia każdej z tych grup potrwają osiem tygodni, po czym odbędą się wspólne ćwiczenia - ujawnił Awakow.

Pentagon informował ostatnio, że amerykańscy wojskowi rozpoczną w drugiej połowie kwietnia szkolenia żołnierzy należących do sześciu kompanii ukraińskiej Gwardii Narodowej, by wzmocnić ich zdolności w walce z prorosyjską rebelią na wschodzie kraju.

Jak powiedziała rzeczniczka Pentagonu Eileen Lainez, szkolenia będą się koncentrować na "zdolnościach obronnych" ukraińskich żołnierzy.

d3eo862

"Pomoc ta jest częścią naszych wysiłków, aby wesprzeć operacje mające na celu zapewnienie obrony oraz wewnętrznego bezpieczeństwa Ukrainy" - dodała Lainez. Sprecyzowała, że szkolenia odbędą się ma zachodzie Ukrainy, niedaleko granicy z Polską, a przeprowadzą je amerykańscy żołnierze ze 173. Brygady Powietrznodesantowej, mającej siedzibę w Vicenzy we Włoszech.

Szkolenie ukraińskich żołnierzy uczestniczących w walkach z separatystami w Donbasie rozpoczęli już Brytyjczycy. 35 brytyjskich wojskowych znajduje się w Mikołajewie na południu Ukrainy; zakres szkolenia to pomoc lekarska i taktyka obronna.

d3eo862

Podziel się opinią

Share
d3eo862
d3eo862
Więcej tematów