Trwa ładowanie...
d3t8y58

Zoll: Stępień podjął optymalną decyzję

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Zoll ocenia w "Rzeczpospolitej", że obecny prezes Jerzy Stępień podjął optymalną decyzję, wyłączając z postępowania dwóch sędziów, którzy mieli być zarejestrowani przez komunistyczne służby specjalne.

Share
d3t8y58

Decyzją prezesa TK Adam Jamróz i Marian Grzybowski nie będą orzekali w sprawie zgodności z konstytucją ustawy lustracyjnej. Andrzej Zoll powiedział "Rzeczpospolitej", że nie ma prawa nie wierzyć twierdzeniom tych sędziów, iż nie współpracowali z SB. Obaj złożyli bowiem dwukrotnie oświadczenia lustracyjne.

Były prezes Trybunału dodał, że jest zaskoczony postawą Sejmu w trakcie postępowania, dotyczącego ustawy lustracyjnej. Dla dobra wspólnego, dla dobra Polski jest bardzo ważne, by ustawa lustracyjna była szybko osądzona - powiedział Zoll. Szybko powinny się pojawić argumenty merytoryczne, a nie sztuczki formalne, które mają na celu odroczenie rozprawy.

Zoll zapytany, czy w piątek zapadnie wyrok w sprawie ustawy lustracyjnej, nie wykluczył, że znajdą się argumenty, aby wyrok nie zapadł. To jednak już jest bardzo nieobliczalne postępowanie - powiedział były prezes Trybunału Konstytucyjnego. (IAR)

d3t8y58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t8y58
d3t8y58
Więcej tematów