Znany ksiądz dostał zakaz wypowiadania się w mediach
Były redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego" otrzymał od przełożonych zakaz wypowiadania się w mediach - informuje dziennik "Rzeczpospolita".
Ks. Adam Boniecki udzielił ostatnio kilku wywiadów, w których wypowiedział się o obecności krzyża w sejmie.
Wcześniej komentował także udział Nergala, czyli Adama Darskiego, jako jurora w show w telewizji publicznej. Przyznał, że jego zatrudnienie było błędem, ale zaprotestował przeciwko nazywaniu Nergala satanistą. - Szatan to poważna sprawa. Działalność artystyczna Nergala to nic w porównaniu z niektórymi zespołami hiphopowymi czy tym, co się dzieje na stadionach: Tam są działania okropnej nienawiści. Przy tym Nergal jest przedszkolaczkiem - powiedział ksiądz Boniecki.
Teraz decyzją władz Zgromadzenia Księży Marianów ks. Adam Boniecki, członek tego zakonu, ma zakaz wypowiadania się w mediach i publicznych wystąpień do czasu, gdy zbierze się rada prowincji i zdecyduje o jego dalszym losie. Taką informację podał na portalu Religia.tv Szymon Hołownia.
Ks. Adam Boniecki urodził się w 1934 r. w Warszawie. W wieku 18 lat wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 r., a w 1993 został przełożonym generalnym Zgromadzenia. Studiował filozofię na KUL-u (1961-1964) oraz w w Paryskim Instytucie Katolickim (1973-1974). Był m.in. katechetą licealnym w Grudziądzu, współpracował z duszpasterstwem akademickim na KUL-u i w kościele św. Anny w Krakowie. Z "Tygodnikiem Powszechnym" związał się w 1964 r.
Na życzenie papieża Jana Pawła II w 1979r., ks. Boniecki przygotował polskie wydanie dziennika L'Osservatore Romano i został redaktorem naczelnym pisma (1979-1991). W 1991 r. powrócił do "Tygodnika Powszechnego" i w 1999 r. został jego naczelnym. Wiosną 2011 r. ks. Boniecki odszedł na emeryturę, jednak nadal współpracuje z tygodnikiem. Jest autorem wielu publikacji i książek, m.in. Rozmów niedokończonych, Notesu rzymskiego i Kalendarium życia Karola Wojtyły.