Trwa ładowanie...
d3nzdi4

Znamy wyniki głosowania na budżet obywatelski!

Od 27 września do 5 października krakowiacy głosowali nad budżetem obywatelskim. W sumie oddano 67 320 głosów. Na razie znamy projekty ogólnomiejskie, które zostaną zrealizowane: sekundniki na sygnalizacjach świetlnych, Darmowy Internet Miejski oraz tablica informująca o stężeniach zanieczyszczeń powietrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy wyniki głosowania na budżet obywatelski!
(Facebook / Oficjalny Profil Budżetu Obywatelskiego 2014)
d3nzdi4

Mieszkańcy Krakowa mieli w sumie do wyboru aż 438 zadań w ramach budżetu obywatelskiego i 4,5 mln zł do rozdysponowania. 2,7 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje ogólnomiejskie, zaś 1,8 mln zł na zadania dzielnicowe. Głosy można było oddawać przez Internet (ten sposób wybrało 59 119 głosujących) lub w jednym z 209 punktów głosowania w 18 dzielnicach (tak zagłosowało 8201 osób). Frekwencja wyniosła 10 proc.

Na razie Urząd Miasta Krakowa podał pięć inwestycji, które cieszyły się największym poparciem. Najwięcej głosów uzyskały sekundniki na głównych sygnalizacjach świetlnych w mieście, całkowity koszt tej inwestycji to 76 tys. zł.

Krakowianie chcą też realizacji projektu Darmowy Internet Miejski. Za stworzenie 53589 hot-spotów Kraków zapłaci 1,5 mln zł. Uruchomiona zostanie także tablica informująca o stężeniach zanieczyszczeń powietrza, która kosztuje 300 tys. zł.

d3nzdi4

Wśród zwycięskiej piątki znalazły się jeszcze dwa projekty, które nie zostaną jednak zrealizowane, mimo że zajęły miejsca wyższe niż wspomniana tablica: bezpłatne lekcje angielskiego pięć razy w tygodniu w krakowskich szkołach oraz miejski plac manewrowy. Nie mają jednak szans, ponieważ obie koszt każdej to 2,7 mln zł, co oznacza, że wyczerpałyby budżet na zadania ogólnomiejskie.

Wśród zadań dzielnicowych wygrywały głównie projekty związane z terenami zielonymi, placami zabaw dla dzieci, budową ścieżek rowerowych i ułatwieniami dla seniorów. Szczegóły poznamy w przyszłym tygodniu, jednak nie spodziewajmy się niczego zaskakującego - każda dzielnica miała do rozdysponowania zaledwie 100 tys. zł.

d3nzdi4

Podziel się opinią

Share
d3nzdi4
d3nzdi4