Trwa ładowanie...
dxsplj3

Znamy program tegorocznej edycji Musica Electronica Nova

Znamy już program 6. edycji festiwalu Musica Electronica Nova. W tym roku impreza potrwa od 15 do 23 maja i jej tematem głównym będą związki muzyki elektronicznej z filmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy program tegorocznej edycji Musica Electronica Nova
(Facebook, Fot: MusicaElectronicaNova)
dxsplj3
  1. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Elektroakustycznej, będzie nosić tytuł "Elektro-Vision". Jej motywem przewodnim będzie fuzja kina i muzyki elektronicznej, która zabrzmi zarówno na scenie, jak i na wielkim ekranie.

- Tegoroczna edycja będzie obfitować w atrakcje na wielu poziomach. W repertuarze znajdą się pozycje cieszące oczy i uszy, łączące przeszłość z przyszłością, umieszczające klasyczne wątki w nowych kontekstach – mówi Aleksandra Frei z Narodowego Forum Muzyki.

Kompozytorem-rezydentem szóstej edycji MEN został Thierry De Mey, belgijski muzyk oraz reżyser. Organizatorzy podkreślają, że zaproszenie dla De Meya ma ścisły związek z tematyką tegorocznego festiwalu. Dorobkowi Belga zostanie poświęcone kilka koncertów, projekcji filmowych oraz instalacji artystycznych przygotowanych wspólnie z wrocławskimi centrami kulturalnymi.

dxsplj3

Tegoroczną edycję festiwalu zainauguruje koncert „Lodołamacz”, który odbędzie się 15 maja w Sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej przy ul. Piłsudskiego. Artyści pod batutą Benjamina Shwartza zagrają utwory Kazimierza Serockiego, Masona Batesa oraz Luca Ferrariego.

Obok koncertów w ramach festiwalu odbywać będą się liczne projekcje filmowe w kinie Nowe Horyzonty oraz wystawy i spotkania z artystami. Przewidziane zostało kilka seansów z muzyką na żywo, poświęconych m.in. twórczości kompozytora-rezydenta, Siergieja Eisensteina czy francuskich reżyserów lat 60.

Musica Electronica Nova to biennale, odbywające się cyklicznie od roku 2005. Dyrektorem artystycznym imprezy jest polska kompozytorka, Elżbieta Sikora, a organizatorem – Narodowe Forum Muzyki.

Bilety można kupić w kasach biletowych NFM w budynku Filharmonii Wrocławskiej oraz w kasach kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Dostępna jest także sprzedaż elektroniczna biletów na stronie nfm.wroclaw.pl. Tam też znajduje się dokładny program imprezy.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dxsplj3

Podziel się opinią

Share

dxsplj3

dxsplj3
Więcej tematów