Trwa ładowanie...
d1msv91

Znaleziono rejestrator rozmów w kokpicie

Jedną z tzw. czarnych skrzynek znaleziono we wtorek po południu wśród szczątków dwóch samolotów, które zderzyły się w nocy z poniedziałku na wtorek nad Niemcami,
powodując śmierć 71 osób. Ekipy badające teren katastrofy na razie nie wiedzą, do którego z
samolotów należał znaleziony rejestrator rozmów w kokpicie.

d1msv91
d1msv91

Wcześniej we wtorek informowano o znalezieniu dwóch czarnych skrzynek z rosyjskiego samolotu pasażerskiego Tu-154, lecz później policja zdementowała te doniesienia, mówiąc, że znaleziono tylko jedną czarną skrzynkę rosyjskiego samolotu, który zderzył się w powietrzu z transportowym Boeingiem 757 firmy kurierskiej DHL.

Minister transportu Badenii-Wirtembergii, landu, na którego terenie doszło do katastrofy, Ulrich Mueller poinformował, że do wtorkowego wieczoru znaleziono ciała 26 z 71 ofiar. Podkreślił, że praca na terenie katastrofy jest bardzo ciężka; części obu maszyn zostały rozrzucone w promieniu ok. 30 km od Ueberlingen.

Wśród 71 ofiar 69 to załoga i pasażerowie rosyjskiego samolotu Baszkirskich Linii Lotniczych, w tym 52 nastolatków - w większość dzieci wysokich rangą urzędników z administracji prezydenta Baszkirii i rządu. Młodzież miała wziąć udział w festiwalu UNESCO w Barcelonie, a następnie spędzić wakacje w Katalonii.

Na pokładzie Boeinga znajdowali się dwaj piloci: Brytyjczyk i Kanadyjczyk.(ck)

d1msv91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1msv91
Więcej tematów