Trwa ładowanie...
dom
22-11-2016 18:25

Znalazł 100 kg złota ukryte w domu. "Skarb był wyjątkowo przemyślnie ukryty"

• Niecodzienne znalezisko w miejscowości Evreux w Normandii

• Mieszkaniec Francji, porządkując dom po zmarłym krewnym, znalazł fortunę

• 100 kilogramów złota było ukryte w różnych zakamarkach posiadłości

Znalazł 100 kg złota ukryte w domu. "Skarb był wyjątkowo przemyślnie ukryty"Źródło: Fotolia
d30x46e
d30x46e

Mieszkaniec Francji, który porządkował dom po zmarłym krewnym w Evreux w Normandii, dokonał tam niecodziennego znaleziska - 100 kilogramów złota ukrytego w różnych zakamarkach posiadłości - poinformowały francuskie media.

Wezwany do wyceny nieruchomości przedstawiciel domu aukcyjnego Nicolas Fierfort opowiedział, że na miejscu znaleziono m.in. 5 tys. złotych monet, kilka mniejszych sztabek ważących po kilogramie, a nawet dwie 12-kilogramowe sztabki. Jak relacjonował, skarb był "wyjątkowo przemyślnie ukryty" - przytwierdzony do mebli, pod stosami bielizny, schowany za boazerią, w łazience, a nawet w skrzynce z butelką whisky.

Wartość znaleziska oszacowano na 3,5 mln euro. Co więcej, złoto zostało kupione legalnie w latach 50. i 60., na wszystko są stosowne certyfikaty - podała agencja AFP.

Złoto zostało sprzedane francuskim i zagranicznym nabywcom przez dom aukcyjny w Evreux na przełomie października i listopada.

Media odnotowują, że poza spadkobiercą na krociowe zyski może liczyć też francuski fiskus, przy podatku od spadku sięgającym 45 proc.

d30x46e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30x46e
Więcej tematów