Trwa ładowanie...
d265bzv

Zmiana czasu na letni 2020. Kiedy zmieniamy czas?

Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje tej chwili. Już pod koniec marca w Polsce zacznie obowiązywać czas letni, co oznacza, że dni będą dłuższe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu z zimowego na letni 2020. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki i czy to już ostatnia zmiana czasu w Polsce
Zmiana czasu z zimowego na letni 2020. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki i czy to już ostatnia zmiana czasu w Polsce (iStock.com)
d265bzv

Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni 2020?

Zima powoli przechodzi w zapomnienie, a dni stają się coraz cieplejsze. Niestety, na razie nie możemy z niej za bardzo korzystać. W Polsce wprowadzono stan epidemiczny z powodu szalejącego koronawirusa.

Wiosnę zatem powitamy w domach. Pocieszający jednak jest fakt, że za chwilę dni staną się jeszcze dłuższe. To stanie się po przejściu z czasu zimowego na letni.

d265bzv

W nocy z 28 na 29 marca przestawimy swoje zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Będziemy spać o godzinę krócej, ale nic straconego. Potem będziemy cieszyć się dłuższymi dniami i to przez siedem miesięcy. Dopiero z 24 na 25 października powrócimy do czasu zimowego.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Na razie w tej kwestii nic nie jest pewne. Unia Europejska chciała odgórnie zlikwidować zmiany czasu w krajach członkowskich. Parlament Europejski przegłosował taki projekt, ale na razie nie zyskał on przychylności władz państw.

Projekt uważany jest za zbyt mało precyzyjny. Na przykład nie zawarto w nim informacji, jak będą wyglądać strefy czasowe w Europie. Nie przeanalizowano także, jak rezygnacja ze zmiany czasu odbije się na gospodarce.

Z tego powodu wstrzymano się z wprowadzeniem jednego i stałego czasu. W Polsce planowano, by od marca 2021 roku na stałe obowiązywał u nas czas letni, ale na ostateczne decyzje w tej sprawie musimy poczekać.

d265bzv

Podziel się opinią

Share

d265bzv

d265bzv
Więcej tematów