Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Większość Polaków ma dość

Zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Kiedy przestawiamy zegarki? W którą stronę? Czy śpimy dłużej, czy krócej? Te pytania pojawiają się w ostatnim czasie coraz częściej. Niemniej, jak się okazuje, większość z nas ma dość zmiany czasu.

Zmiana czasu 2020 z letniego na zimowyZmiana czasu 2020 z letniego na zimowyŹródło: Pixabay
d1oyfcn
d1oyfcn

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w ostatni weekend października. Czas będziemy zmieniać dokładnie w nocy z soboty na niedzielę - 24/25 października 2020.

Zmiana czasu. O której godzinie trzeba przestawić zegarki?

Zmiana czasu 2020 nastąpi o godzinie 3:00 nad ranem. Jeśli chcemy się wyspać, to oczywiście nie musimy wstawać w nocy i przesuwać wskazówek zegara. Wystarczy, że zrobimy to, kładąc się spać. Wielu zegarków w ogóle nie musimy przestawiać, bo czas zmienia się w nich sam. Przykładowo na komputerach i smartfonach godziny przestawią się bez naszej pomocy.

Zmiana czasu 2020. Godzina więcej czy mniej?

Podczas zmiany czasu z letniego na zimowy "zyskujemy" dodatkową godzinę. A właściwie - "odbieramy" tę, którą straciliśmy wiosną podczas zmiany czasu na letni. O godzinie 3:00 w nocy z 24 na 25 października 2020 wskazówki zegara cofamy i ustawiamy na godzinę 2:00.

Zmiana czasu 2020. Polacy mają dość

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez "Gazetę Polską Codziennie" na panelu Ariadna, aż 66 proc. Polaków ma już dość zmiany czasu. Aż tylu respondentów odpowiedziało, że nie chce już przestawiać zegarków i wolałoby, aby przez cały rok w Polsce obowiązywał czas letni. Nie zgadza się z tym zaledwie 14 proc. ankietowanych osób.

Koronawirus w Polsce. "Jest bardzo źle". Polityk uderza w Szumowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1oyfcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oyfcn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj